ورزشی

نویدکیا: همه چیز ایده‌آل بود ولی …

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، برخلاف بازی های گذشته محرم نویدکیا در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر نساجی مازندران شرکت کرد و حرف هایش را در مورد پیروزی 4 بر صفر اینطور آغاز کرد: بازی خوبی برای ما بود. موقعیت های خوبی درست کردیم. تغییری در سیستم هجومی تیم ایجاد کردیم که خیلی خوب جواب داد. فقط بچه های ما به این دیدگاه برسند که اگر تیمی نیمه اول را سه هیچ از شما عقب است، این دلیل نمی شود که نیمه دوم بازی را از دست بدهیم. ما باید در طول 90 دقیقه بازیسازی کنیم ولی دقایقی از نیمه دوم و بازی را از دست دادیم. در طول بازی باید موقعیت سازی کنیم و این دیدگاه را باید کلا کنار بگذاریم و از دقیقه یک تا دقیقه 90 باید بازی را تحت کنترل داشته باشیم.

نویدکیا سپس در پاسخ به این سوال که چرا در کنفرانس های خبری گذشته شرکت نمی کرده، اضافه کرد: من مشکلی برای شرکت در کنفرانس های خبری ندارم ولی از روز اول باشگاه به من گفت که سازمان لیگ گفته کسی که اسمش به عنوان سرمربی رد می شود، ایشان باید به کنفرانس ها بیاید. من برای اینکه بیایم و جواب بدهم، مشکلی ندارم. الان هم آمدم تا تکلیف مشخص شود. من دوست ندارم کار غیرحرفه ای کنم و علیرغم اینکه کار غیر حرفه ای در لیگ می بینم، نمی خواهم بهانه بیاورم و به این چیزها فکر کنم. اگر سازمان لیگ اجازه بدهد، خودم می آیم و جواب می دهم.

سوالی بعدی از نویدکیا در رابطه با حضور استنلی کی روش در ترکیب اصلی تیم و شیوه سپاهان بود و محرم در این زمینه گفت: ما یک تغییر بزرگ ایجاد کردیم و علیرغم اینکه سجاد شرایط خوبی داشت، استنلی ر را به ترکیب اصلی اضافه کردیم. شاید این حس را داشتیم که اگر سجاد را از دروازه دور کنیم، از موقعیت گلزنی فاصله می گیرد ولی هر سه نفر هجومی ما گل زدند. گرفتن این تصمیم با ریسک همراه بود ولی این ریسک را کردیم و خیلی خوب جواب داد. فکر می کنم از لحاظ هجومی کمی قوی تر شده ایم و باید ساختارمان را هر روز بهتر و بهتر کنیم.

نویدکیا در مورد ادامه این روش بیان کرد: برای من اینطور نیست که یک نفر در این مسابقه خوب باشد، یا بد باشد، نسبت به آن تصمیم بگیرم. من هر کسی که شرایط بهتری حتی در تمرینات داشته باشد را بازی می دهم. بین بازیکنانم از نظر فوتبالی برای من اختلافی ندارند و هر کسی خوب باشد، شانس بازی دارد. ولی بازیکنان امروز در بخش هجومی خیلی خوب بودند و اگر با همین روش بازی کنند، به آنها این شانس را می دهیم که ادامه دهند.

سرمربی سپاهان سپس در واکنش به این سوال که شاهد تنوع زیادی در بخش تهاجمی طلایی پوشان بودیم و حملات این تیم به ارسال از کناره ها ختم نمی شد، توضیح داد: خب ما روزهای زیادی کار کردیم. من می دانستم با تغییراتی که ایجاد می کنم، مشکلاتی خواهم داشت. البته که مشکلای داشته ایم، داریم و خواهیم داشت. نمی خواهم بگویم چون یک بازی ایده ال بوده ایم همه چیز خوب است. ما باید روی مشکلاتمان کار کنیم و تنوع تاکتیکی را بیشتر کنیم.

نویدکیا بخش بعدی حرف هایش را به شرایط زمین ها در فوتبال ایران اختصاص داد و افزود: زمین هایی که خوب نیستند، خیلی ما را دچار مشکل می کند با سبکی که داریم. زمین های ایران هم شرایط خوبی ندارند و در برخی بازی ها به مشکل می خوردیم. باید این مشکل را هم حل کنیم. باید بلد باشیم که یک مقداری در برخی بازی ها نمی شود، فوتبال زیبا بازی کرد و باید زشت بازی کرد و نتیجه گرفت.

سوال بعدی از نویدکیا در مورد حرف های روز گذشته علیرضا مرزبان بود که گفته بود فصل برای سپاهان از بازی با نساجی آغاز می شود. سرمربی سپاهان در واکنش به این سوال بیان کرد: ما هر بازی سعی می کنیم که بهترین شرایط خودمان را ارائه کنیم. بله ممکن است دوباره ببازیم ولی در کل تیم من تیمی منسجم است و متکی به نفر نیست. ما همه یک تیم هستیم و برای هم از خودگذشتگی می کنیم و تلاش می کنیم برای موفقیت. بازیکنان هم این را می دانند. سپاهان مثل خانواده من است. هر کاری از دستم بر بیاید با تمام وجودم انجام می دهم برای این تیم و بازیکنانی اینجا خواهند بود که همین حس من را داشته باشند. تا وقتی این حس باشد، حتی با کم و کسر هم به موفقیت خواهیم رسید.

نویدکیا در پایان گفت: از بازیکنانم تشکر می کنم ولی باید یاد بگیریم که دیدگاه وسیع تری داشته باشیم و بازی را در نیمه دوم به دلیل اینکه سه بر صفر جلو هستیم از دست ندهیم. هر وقت توانستیم به این مرحله برسیم که از دقیقه 1 تا هر دقیقه ای که بازی تمام می شود، ساختارمان را حفظ کنیم و اصولمان را رعایت کنیم، تیم بهتر و بهتری خواهیم شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا