ورزشی

خطیبی: دوست دارم تیمم هجومی بازی کند

پنل اس ام اس هیرو

 

به گزارش “آلانه”، رسول خطیبی سرمربی آلومینیوم اراک در نشست خبری پیش از دیدار تیمش در برابر پیکان گفت: پیکان تقریباً می توان گفت مثل تیم ماست. شاکله این تیم نسبت به پارسال تغییر کرده و تفاوتی که دارد این است که ساختار و کادر فنی جدید و کاربلد و فوتبالی در این تیم حضور دارد. امیدوارم تفکراتی را که طراحی کردیم، بتوانیم در زمین اجرا کنیم. بچه‌ها از لحاظ انگیزه و روحیه و فنی نسبت به هفته های قبل رو به پیشرفت هستند. اینکه دو تیم با برد به این بازی می ‌آیند باعث خواهد شد روحیه هر دو تیم آنها خوب باشد. امیدوارم بازی با کیفیت سطح بالایی را از دو تیم ببینیم و روند رو به رشد خود را ادامه دهیم.

خطیبی در مورد اینکه برد مقابل ماشین سازی انتقامی بود و باعث دگرگونی آلومینیوم شد، پاسخ داد: بجز بازی با نساجی که بازی اولمان بود و شرایط خوب و شکل یک باشگاه را نداشتیم و حتی در مصاحبه هایم گفتم که اولین بازی ما در لیگ برتر، بازی با سپاهان است.

وی ادامه داد: از آن بازی به بعد تازه کارمان را شروع کردیم. با اینکه از لحاظ بدنی و هماهنگی آماده نبودیم، در مقابل سپاهان خوب بازی کردیم و شرایط خوبی داشتیم و رو به پیشرفت بودیم. تا بازی با فولاد که نتیجه خوبی در زمین این تیم کسب کردیم. هر هفته که می گذشت، هماهنگ تر می شدیم. بازی با ماشین سازی نیز شرایط به نوعی بود که به برد نیاز داشتیم تا از رده های پایین جدول جدا شویم.

او گفت: واقعیت این است که تنها در هفته قبل توانستیم کارهای هجومی را انجام دهیم. قبلا تنها بر روی کارهای دفاعی کار کردیم. پس از اینکه تمرینات کارهای هجومی را انجام دادیم، در مقابل ماشین سازی شرایط خوبی داشتیم و بازی را خوب بردیم. امیدوارم این شرایط هم در دفاع و هم در حمله ادامه داشته باشد.

خطیبی در مورد هدف او و آلومینیوم در لیگ برتر گفت: در حال حاضر تیم ها تفاوت چندانی ندارند و نمی توان گفت کدام تیم از قبل برنده است. ما از آن تیم هایی هستیم که از لحاظ ساختاری و کیفیت بازیکنان در سطح خوبی هستیم. با اینکه هدفمان در سال اول، ماندن در لیگ برتر است، نیم نگاهی هم به بالای جدول داریم ولی باید شرایط مهیا شود و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

سرمربی آلومینیوم در مورد کم گل بودن بازی های لیگ برتر گفت: بعضی از مربیان اول فصل برای نباختن به زمین می آیند تا تیم ها را بشناسند و بیشتر بر روی شکل دفاعی کار می کنند. با احترام به بازیکنان، در حال حاضر در لیگ برتر بازیکن خلاق کمتری داریم.

او ادامه داد: در دهه 70 و 80 بازیکنانی داشتیم که چند نفر را با خلاقیت خودشان دریبل می زدند ولی اکنون این امر در میان بازیکنان کمتر شده و مربیان و باشگاهها باید روی این مسئله کار کنند. با کار بر روی مسائل هجومی، می توان از لحاظ تیمی این مسئله را جبران کرد. من خودم مهاجم بودم، دوست دارم تیمم همیشه هجومی بازی کند و موقعیت گلزنی زیاد باشد. بنده سعی می کنم این شرایط را رفع کنم ولی امیدوارم بازیکنان خلاق زیادی به فوتبال ما بیایند.

 

وی درباره اینکه اختلاف تیم های دوم و سیزدهم جدول تنها 3 امتیاز است، چقدر این جدول کنونی را واقعی می داند، پاسخ داد: قطعا این جدول واقعی نیست و من فکر می کنم شرایط جدولی از هفته دوازدهم به بعد مشخص می شود و اکنون در مورد جدول لیگ برتر صحبت کردن زود است.

خطیبی در پایان گفت: باید زا بازیکنانم تشکر کنم که در این شرایطی که داشتیم، وضعیت باشگاه را درک کردند و با تمام وجود کار کردند و به شرایط خوبی رسیدند. امیدوارم این بازیکنان این شرایط را برای کارگران شرکت آلومینیوم و هواداران این تیم حفظ کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا