ورزشی

جونیور اولسان، یادآور خاطرات تلخ جونیور پرسپولیس

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، در نخستین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، اولسان هیوندای در فینال زودهنگام منطقه شرق آسیا، در برابر بیجینگ گوان صف آرایی کرد و به لطف درخشش جونیور نگرائو از سد بیجینگ گذشت.

این مهاجم کهنه کار و 33 ساله که تا پیش از این دیدار نتوانسته بود انتظارات را برآورده کند، در مهم ترین بازی اولسان در لیگ قهرمانان به موقع درخشید و تیمش را راهی مرحله نیمه نهایی کرد.

جونیور طی 27 بازی در کی لیگ کره جنوبی موفق شده بود 26 بار برای اولسان گلزنی کند اما گل های پرتعداد او برای قهرمانی این تیم در لیگ کره جنوبی کافی نبود و لغزش دیرهنگام اولسانی ها باعث شد چونبوک موتورز به مقام قهرمانی دست پیدا کند. آنها در فینال جام حذفی نیز قافیه را به چونبوک باختند و با دو نائب قهرمانی راهی قطر شدند.

با این وجود، اولسانی ها امیدی زیادی داشتند در لیگ قهرمانان ناکامی ها را جبران کنند و ستاره این تیم یعنی جونیور بتواند عصای دست کیم دو هوون سرمربی کره ای ها باشد اما جونیور آن جونیور کی لیگ نبود.

او در 4 دیدار باقی مانده از مرحله گروهی و بازی در مرحله یک هشتم نهایی، تنها دو بار توانست برای اولسان گلزنی کند. بیورن یانسن مهاجم نروژی اولسان که همواره به عنوان بازیکن جانشین وارد زمین می شد و یون بیت گرام هافبک 30 ساله اولسان عملکرد بهتری نسبت به جونیور داشتند. یانسن 4 گل و یک پاس گل و گرام 4 گل و 3 پاس گل در این رقابت ها به ثبت رساندند.

اما دیدار مهم و حیاتی در برابر بیجینگ گوان در مرحله یک چهارم نهایی، استارت درخشش جونیور بود. اولسان در شرایطی در برابر حریف چینی قرار گرفته بود که عملکرد کلی دو تیم تا پیش از این مرحله شامل 6 پیروزی و یک تساوی می شد. دو تیم بدون شکست لیگ قهرمانان در دیداری جذاب به مصاف هم رفتند.

جونیور با استفاده از شم بالای گلزنی خود ابتدا یک پنالتی گرفت و آن را به گل تبدیل کرد و سپس با یک شوت غافلگیرکننده از فاصله درو، تیر خلاص را بر پیکر بیجینگ زد و توانست اولسان را راهی مرحله نیمه نهایی کند.

 

در خلال گزارش زنده بازی، کامنت های زیادی از سوی طرفداران پرسپولیس درج شد که این جونیور نگرائو برزیلی، ذهن ها به سمت هموطن او یعنی جونیور براندائو می برد. مهاجمی که آمد حلال مشکلات خط حمله پرسپولیس باشد ولی سوهان روح طرفداران این تیم شده بود.

جونیور براندائو در تابستان سال گذشته با قراردادی قرضی از تیم لودوگورتس بلغارستان به پرسپولیس پیوست. او که با سر و صدای فراوانی راهی سرخ های پایتخت شده بود، پیراهن شماره 7 علی پروین را بر تن کرد و حتی برای این کار از اسطوره باشگاه پرسپولیس نیز رخصت گرفت.

در حالیکه طرفداران پرسپولیس امید زیادی داشتند که براندائو همان بازیکنی باشد که آنها مدت هاست به دنبال او هستند و به نوعی باعث فراموشی خرید نه چندان موفق بودیمیر شود، اما این بازیکن به حدی در پرسپولیس بد کار کرد و ضعیف بود، که قبل از پایان نیم فصل نخست قراردادش فسخ شد و از جمع شاگردان کالدرون جدا شد.

جونیور براندائو پس از ترک پرسپولیس به اتلتیکو گویانینس پیوست و در این مدت و پس از یک سال و نیم که از ترک ایران می گذرد، تنها 775 دقیقه به میدان رفته است. یعنی کمتر از 8 مسابقه کامل و 90 دقیقه ای و در این مدت نیز تنها یک گل به ثمر رسانده است.

جونیور براندائو از لحاظ ظاهری و سبک بازی هیچ شباهتی به جونیور نگرائو مهاجم اولسان ندارد بلکه تنها در نام کوچکش با او شریک است. اما همین شباهت در اسم نیز عاملی شد تا هواداران پرسپولیس به یاد او بیفتند و از اینکه بازیکنی با کیفیت بالای جونیور نگرائو را در ترکیب تیمشان ندارند افسوس بخورند و از سوی دیگر بابت خلاصی از دست جونیور براندائو، خوشحال باشند.

 

جونیور نگرائو که در طول دوران ورزشی خود پیراهن 18 تیم را بر تن کرده، هرگز نتوانسته بود چه در فوتبال برزیل و چه در فوتبال منطقه، اسم و رسمی برای خود دست و پا کند ولی حضور در اولسان هیوندای نقطه عطف بزرگی در کارنامه ورزشی این بازیکن بود.

او طی 128 بازی موفق شد 83 گل برای اولسان به ثمر برساند و 11 پاس گل نیز بدهد. آمار فوق العاده ای برای این بازیکن 33 ساله که اکنون به دنبال این است که حقش را از فوتبال بگیرد.

 

اولسان روز یکشنبه در دیدار مرحله نیمه نهایی به مصاف ویسل کوبه می رود. از ابتدا حدس زده می شد که از میان اولسان و بیجینگ یک تیم حریف پرسپولیس در بازی فینال باشد. هر چند فوتبال هرگز قابل پیش بینی نبوده است ولی به نظر می رسد مدافعین پرسپولیس باید خود را آماده رقابت با جونیور نگرائو کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا