ورزشی

جر و بحث مددی و اسماعیلی بر سر 50 درصد!

پنل اس ام اس هیرو

 به گزارش آلانه، موضوع پرداخت های قرضی بازیکنان و بی حساب و کتاب  به بازیکنان مسئله ای است که قبلا مورد اعتراض تیم اداره کننده باشگاه استقلال قرار گرفته بود.

  روز گذشته در تمرین استقلال اتفاقی که به وقوع پیوست که منجر به  ایجاد یک حاشیه لفظی بین سرپرست باشگاه و یکی از بازیکنان در محل تمرین و سپس در اختیار قرار داده شدن این بازیکن از سوی سرمربی شد. اسماعیلی در چند بازی گذشته به دلیل مصدومیت بازی نکرد و در بازی با شهر خودرو هم به میدان نمی رود.

 در خصوص این مسئله اخبار مختلفی منتشر شده است و کلیت مسئله ناشی از پرداخت های مالی از سوی یکی از هواداران متمول استقلال است که قرار است به صورت قرض الحسنه به وی عودت داده شود اما از آنجایی که این مبلغ از سوی او در اختیار بازیکنان قرار داده شده، بازیکنان قبول نمی کنند این پول را به عنوان بخشی از قرارداد بپذیرند و آنرا هدیه ای از سوی ان فرد قلمداد می‌کنند.

باشگاه استقلال در این باره بیانیه‌ای نسبتا تند منتشر کرده است:

۱- در دوره مدیریتی سابق باشگاه استقلال قراردادی با فرشید اسماعیلی منعقد شده است. حدود کمتر از نیمی از  این مبلغ به علاوه باقی مانده مطالبات این بازیکن توسط آقای نامداری در همان لحظه به صورت چک به اسماعیلی داده شده که این چک نقد هم شده است.

۲ – فرشید اسماعیلی مدعی است مبلغ فوق را آقای نامداری به صورت هدیه به شخص او پرداخت کرده ولی آقای نامداری بر این حقیقت صحه گذاشته‌اند که این مبلغ به عنوان بخشی از قرارداد اسماعیلی به او پرداخت شده است و این مبلغ درچارچوب قرارداد اسماعیلی بوده است.

۳- مبلغ پرداختی از سوی آقای نامداری پیش از شروع فصل به بازیکنان استقلال در قالب قرض الحسنه به باشگاه بوده و باشگاه استقلال باید این مبالغ را به ایشان بازگرداند. به همین دلیل ادعای دریافت هدیه از سوی آقای نامداری از طرف اسماعیلی، ادعایی مردود شمرده می‌شود چراکه این مبلغ باید به آقای نامداری پس داده شود و در صورتی که این پول برگردانده شود ولی جزئی از قرارداد اسماعیلی محسوب نشود، این بازیکن حدود ۵۰ درصد بیشتر از رقم مندرج در قراردادش را دریافت کرده است!

*مشکل مشابه در پرسپولیس

قبلاً باشگاه پرسپولیس با یکی از هواداران ثروتمندش مشکلات مشابهی داشت که با اصرار علی اکبر طاهری و سپس پیگیری آن از سوی حمیدرضا گرشاسبی بساط پرداخت سکه و پاداش به بازیکنان از سویی این هوادار (حسین هدایتی) جمع شد و دیگر پرسپولیس بااین حاتم بخشی‌هایی که که در تیم هم ایجاد اختلاف میکند مواجه نیست.

در استقلال اما مسئله شکل و شمایل دیگری دارد و آن پرداخت های قرضی و عدم شفافیت مالی و همچنین خارج از سیستم مدیریتی است که می تواند باعث به هم ریختن فضای کاری و مدیریتی در باشگاه بشود. در واقع آنچه که استقلال را وادار کرده تا با یک کارگزار جدید برای سر و سامان بخشیدن به مسائل مالی و مدیریتی باشگاه به توافق برسد  موضوعاتی از همین دست است و کارگزار جدید اصرار دارد مسئله قرض گرفتن از اشخاص در باشگاه کاملاً متوقف بشود.

 
اما از آنجایی که در جریان عقد قراردادهای این فصل از این  هوادار باشگاه استقلال کمک گرفته  شده فعلا  باشگاه با مشکلات ناشی از این رفتار غیر معمول مالی دست به گریبان است که یکی از بازیکنان با سابقه این تیم فعلا از اثرات آن محسوب می شود، ضمن اینکه این موضوع در قرارداد برخی دیگر از بازیکنان نیز رخ خواهد داد و نارضایتی‌هایی و در رابطه بین باشگاه و ستاره‌های تیم ایجاد خواهد کرد.

 

 

با اتفاقی که روز گذشته در تمرین استقلال رخ داد فکری فرشید اسماعیلی را در اختیار باشگاه قرار داد و او باید فردا در کمیته انضباطی حاضر شود.

در حال حاضر البته باشگاه ظاهرا قصد کوتاه آمدن ندارد و حتی اسماعیلی را به نافرمانی متهم کرده و در بیانیه‌اش نوشته: قضاوت این جمله یک بازیکن خطاب به کادرفنی استقلال وقتی که می‌گوید “روی من برای بازی بعدی حساب نکنید”، را به هواداران استقلال می‌سپاریم.

در بند پایانی این بیانیه قید شده فرشید اسماعیلی به زودی با حضور در کمیته انضباطی باشگاه استقلال در خصوص رفتارش پاسخگو خواهد بود و مسئولان باشگاه استقلال منافع هواداران و تیم فوتبال بزرگسالان این باشگاه را به طور قطع در این ماجرا در نظر خواهند گرفت.»

 

 

 

این هم واکنش اینستاگرامی فرشید اسماعیلی به بیانیه باشگاه استقلال:جز دروغ چیز دیگه‌ای بلد نیستین.

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا