سیاسی

اگر چه نیروی نظامی داعش شکست خورد؛ اما تفکرات تکفیری و تروریستی ادامه دارد

پنل اس ام اس هیرو

خطیب‌زاده به مناسبت سومین‌ سالگرد پیروزی عراق بر داعش:

اگر چه نیروی نظامی داعش شکست خورد؛ اما تفکرات تکفیری و تروریستی ادامه داردبه گزارش  حوزه  سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه،  سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه امروز جمعه با تبریک سومین‌سالگرد پیروزی دولت و ملت عراق بر گروه ترویستی داعش، این پیروزی را نتیجه اراده راسخ و مجاهدت یکپارچه دولت، ملت و تمامی نیروهای های نظامی و امنیتی عراق با الهام از مرجعیت دینی این کشور حضرت آیت الله سیستانی علیه تروریسم فراگیر دانست.

خطیب زاده با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی ایران از عراق برای غلبه بر تروریسم داعشی افزود: دولت و ملت ایران همواره در کنار دولت و ملت عراق بوده و از هر گونه مساعدتی برای یکپارچگی، امنیت، ثبات، استقرار، توسعه و آبادانی عراق دریغ نخواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ما شاهدیم که چگونه خون شهدای دو کشور در این مبارزه مقدس با هم عجین شدو همراهی و همدلی دو دولت در حادثه ترور شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس به عنوان سرداران مبارزه با تروریسم و افراط گرایی به اوج خود رسید.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: اگر چه نیروی نظامی داعش شکست خورد؛ اما همچنان تفکرات تکفیری، ضد بشری، تروریستی و حمایت های پیدا و نهان منطقه ای و فرامنطقه ای از آن ادامه داشته و لازم است جامعه جهانی در برابر شیوع فکری و قدرت گیری مجدد این جریان هشیار باشد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا