ورزشی

الهویی: نفت و گل گهر استاد ایجاد موقعیت هستند

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1724735/56

زمان: 18:27  
1399/09/21

بازدید: 4,476

کم گل شدن بازیها دلیل ضعف کیفی نیست

سعید الهویی که فصل گذشته به همراه سپاهان و در کنار امیر قلعه‌نویی بازی سختی را در آبادان داشتند، امروز در یک هیئت تیم صدرنشین و به‌عنوان مربی گل‌گهر در نشست خبری حاضر بود.

به گزارش “آلانه”  الهویی در ابتدای صحبت‌های خود ضمن تشکر از مردم خوب و فوتبال‌دوست آبادان که در یک فضای رقابتی زمین تمرین خود را در اختیار آنها گذاشتند، گفت: از طرف آقای قلعه‌نویی و باشگاه گل‌گهر از آبادانی‌ها بخاطر این رفتار دوستانه و حرفه‌ای تشکر می‌کنیم.

 
او درباره دیدار با صنعت نفت آبادان عنوان کرد: آنها با وجود اینکه چندین بازیکن فصل گذشته‌شان را در اختیار ندارند، اما امسال تیم جوان و با کیفیتی نشان دادند. شناخت کافی و کاملی توسط کادر فنی‌مان از این تیم داریم و تلاش کردیم تا شکل بازی این تیم را تعریف کنیم.

 
او در مورد محرومان یا مصدومان گل‌گهر ابراز کرد: یونس شاکری را در اختیار نداریم و شربتی را که بابت اتفاقاتی که هفته پیش به وجود آمد، در فهرست نخواهیم داشت.

 
الهویی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که گفت ما طی نوزده دوره اخیر لیگ برتر امسال شاهد کم کیفیت ترین لیگ و کم گل ترین بازیها. هستیم و شما این صدرنشینی را از نظر کیفیت تیمی تان به دست آورده اید یا بازیکن ،گفت:ببینید من جوابم را در دو بخش می دهم. نکته اول این است که برای خود آقای قلعه‌نویی اینکه پیش فصل را با بازیکنان با کیفیتی که در اختیار می گیرند بسیار خوب شروع کنند مهم است. ما بازیکنان مدنظر آقای قلعه نویی جذب کردیم البته براساس شرایط باشگاه گل گهر. چون هر باشگاهی شرایط خاص خودش را دارد. با این حال ما بازیکنان خوبی جذب کردیم و پیش فصل خوبی را آغاز کردیم. به خاطر همین کیفیت بالاتری را نسبت به بقیه تیم های لیگ نشان دادیم.

 
 در مورد نکته بعدی و اینکه گفتید لیگ بی کیفیتی را شاهد هستیم باید بگویم که کم گل خوردن یا کم گل زدن را دلیل بد بودن لیگ ندانید. به هرحال یک شاخص هایی تبدیل می شود به گرایش در فوتبال. بردهای ضعیف و کم گل متاسفانه در فوتبال ایران که باب شده که یکی از آنها می تواند تزلزل جایگاه مربیان و عدم ثبات باشد که ترجیح می دهند به هر وسیله ای حتی مسائل غیر فنی بتوانند امتیازات را به دست بیاورند که جایگاه شان را از دست ندهند. به همین دلیل کیفیت لیگ پایین نیست، باید بگوییم کیفیت لیگ در ایجاد موقعیت و عدم گلزنی نسبت به فصول قبل کاهش پیدا کرده که امیدواریم این مشکل نیز حل شود.

 
الهویی گفت: گل گهر علاوه بر اینکه در صدر لیگ قرار دارد در گلزنی و ایجاد موقعیت تیم با کیفیتی بودیم و این خصوصیت تیممان است. فوتبال در ذات برای هواداران یک وسیله لذت بردن و خوش بودن است و خوشحالم فردا چنین بازی را خواهیم دید. ما  4 مهاجم با کیفیت در تیم مان داریم .  خوب موقعیت ساختیم و به تبع آن شاید موقعیت خراب کردیم ولی همین که موقعیت ایجاد کردیم نشان می دهد کیفیت تیم مان بالاست. ما دفاع کردن را در بخش خط دفاعی و دروازه بان نمی‌بینیم. کل 11 نفر تیم ما در یونیت دفاعی شرکت می کنند.

 
الهویی تصریح کرد: باید به این نکته اشاره کنم که تیم صنعت نفت مثل تیم ما بازی می کنند وکادرشان هم برای کسب نتیجه دنبال مسائلی جز کار فنی نیستند و از این بابت خوشحال هستیم و مطمئن باشید فردا بازی خوبی را شاهد خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا