ورزشی

اسطوره های فوتبال فرانسه به جان هم افتادند

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1724775/42

زمان: 22:37  
1399/09/21

بازدید: 6,250

شکایتی که رد شد؛

شکایت دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه علیه هم تیمی سابق خود اریک کانتونا مختومه اعلام شد.

به گزارش “آلانه”، دادگاهی در پاریس حکم داد که در پرونده شکایت دیدیه دشان، افترا و توهینی تشخیص داده نشده و این شکایت رد شده است. دیدیه دشان 10 روز فرصت دارد تا درخواست تجدید نظر کند. دشان از کانتونا به دلیل اظهارنظرهای خود در آستانه یورو 2016 شکایت کرده بود. ستاره سابق یونایتد معتقد بود دشان به دلیل آفریقایی بودن دو بازیکن آنها را از ترکیب فرانسه کنار گذاشته است.

 

با اشاره به کریم بنزما و حاتم بن عرفا، کانتونا در آن مقطع به روزنامه گاردین گفت: “بنزما و بن عرفا بازیکنان بزرگی هستند. اما دشان فقط نامی فرانسوی دارد. شاید او تنها کسی در فرانسه باشد که واقعا یک نام فرانسوی دارد. بن عرفا شاید بهترین بازیکن فرانسه در این مقطع باشد، اما آنها ریشه هایی از کشورهای دیگر دارند و طبیعی است من اینگونه فکر کنم.”

 

 

وکیل دشان در آن زمان این اظهارات را “غیر قابل قبول، افترا و تهمت” خوانده بود. اما وکیل کانتونا با استقبال از حکم دادگاه روز جمعه، ادعا کرد پیروز شده و عدالت اجرا شده است.

 

کانتونا و دشان در گذشته در ترکیب تیم ملی فرانسه همبازی بودند، اما از اواسط دهه 1990 بارها با هم درگیری داشته اند. کانتونا در گذشته مدعی شده بود دشان فقط به درد پاس دادن می خورد. کانتونا در سال 1995 پس از حمله به یک هوادار در جریان بازی منچستر یونایتد با ضربه ای به سبک کونگ فو از تیم ملی فرانسه کنار گذاشته و دیگر هرگز برای تیم ملی کشورش بازی نکرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا