ورزشی

مرزبان: فصل برای سپاهان از فردا آغاز می‌شود

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، علیرضا مرزبان مربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری پیش از دیدار برابر نساجی مازندران که روز آینده از ساعت 15 در ورزشگاه نقش جهان برگزار می شود، با اشاره به دو بازی قبلی سپاهان مقابل سایپا و نفت مسجد سلیمان که با یک امتیاز برای طلایی پوشان همراه شد، گفت: طبیعتا از این نتیایج ناراضی هستیم. چون از دو بازی که می توانستیم 6 امتیاز بگیریم، یک امتیاز بیشتر نگرفتیم.

 

اما مسئله ای که احساس خوبی به ما می دهد این است که بازیکنان با شرافت زیادی در تمرینات شرکت می کنند و هر روز بیشتر از قبل همدل می شویم و این نوید را می توانیم به هواداران می توانیم بدهیم که تیم شرایط خوبی دارد و انتظارات را برآورده خواهد کرد. با توجه به نگاه خوبی که مسائل تاکتیکی و فوتبال اروپا دارد، به آن سمت در حال حرکت هستیم. امیداواریم فردا بازی خیلی خوبی انجام دهیم و سه امتیاز را بگیریم. این مسئله برای ما خیلی اهمیت دارد. شرایط تیم خیلی خوب است و احساس خوبی داریم.

مرزبان ادامه داد: فصل برای ما از فردا شروع می شود، چون چیزی را از دست نداده ایم.به بازیکنان هم این موضوع را گفته ایم و آنها هم خوب می دانند. باید قدم های بزرگی برداریم تا سپاهان را به جایگاه خودش برسانیم.

مرزبان در پاسخ به تغییراتی که سپاهان در خط دفاعی تیمش ایجاد کرده ولی نتوانسته ثبات را به تیم بازگرداند، بیان کرد: تنها تغییری که در خط دفاعی داشتیم، این بود که گولسیانی به تیم اضافه شد. او شخصیت بزرگی دارد و می تواند نقش رهبری ایجاد کند.

مربی تیم سپاهان در مورد ضعف این تیم در ضربات ایستگاهی توضیح داد: سازماندهی جدیدی در خط دفاعی با آنالیزهایی که انجام دادیم، ایجاد کرده ایم. در لیگ ضربات ایستگاهی نقش بزرگی ایفا می کند و تیم های دیگر در این زمینه خوب هستند. ما هم خوب هستیم. سازماندهی جدیدی که ایجاد کردیم ، باعث می شود که فردا از این موضوع آسیبی نبینیم.

مربی سپاهان در مورد محرومان سپاهان در بازی برابر نساجی مازندران بیان کرد: مصدومیت خاصی برای بازیکنان نداریم. فقط مهدی کیانی مشکلی در عضله دارد که به احتمال زیاد همراه ما نخواهد بود؛ خلعتبری همراه تیم است و این‌که از اول بازی می‌کند یا نه امشب مشخص می‌شود.

از مرزبان در رابطه با شرایط کادر فنی سپاهان نیز پرسیده شد و او گفت: در شرایط مربی‌گری، روندی که طی می‌کنیم پروسه طولانی مدت است؛ این تیم سالیان سال است که ثبات نداشته و نتایجی که برای قهرمانی می‌گرفتند، فاصله زیادی داشتند و تغییرات بزرگی انجام شده است. مدیریت جدیدی آمده که شخصیت خوبی در گذشته از خود نشان داده و عملکرد مثبتی با همکارانش داشته؛کادر فنی جدیدی هم آمده است و باید مسائل را به سمتی ببریم که موفقیت‌آمیز باشد. این مسئله را می‌دانیم که موفقیت ما ضمانت این را می‌کند که هواداران از ما راضی باشند. از عملکردمان نسبت به مسائل تاکتیکی و روند مثبتی که داریم واقعا خوشحالیم و این مسئله مهم است که هیأت مدیره و مربیان جدید زمانی نیاز دارند تا تفکرات خود را پیاده کنند.

مربی سپاهان سپس در مورد تیم حریف بیان کرد: تیم‌ها این‌گونه نیستند که یک قاعده داشته باشند. همه مربیان سعی می‌کنند راه‌های حمله را استفاده کنند؛ بتوانند از ضربات ایستگاهی استفاده کنند؛ از کناره‌ها اضافه شوند و از توپ‌های پشت دفاع استفاده کنند. کارهای تاکتیکی ترکیبی از تمام مسائل است و ما نسبت به مسائل آگاه هستیم.

بخش بعدی حرف های مرزبان در رابطه با شرایط فنی سپاهان بود و افزود: با توجه به شرایطی که داریم و دیدگاه مثبتی که به روند بازی‌ها داریم و تیم فوتبال خوبی بازی می‌کند و با کار ترکیبی به دروازه حریف نزدیک شویم، شرایط خوب است؛ تنها ایراد ما عدم استفاده از موقعیت‌های گل است. از روند استفاده از شانس‌ها ناراضی هستیم اما از روند بازی رو به جلو راضی هستیم.

مربی تیم فوتبال سپاهان در مورد غیبت استنلی گفت: استنلی مصدومیتی داشت و نمی‌توانستیم از وی استفاده کنیم و روز‌ها درگیر مصدومیتش بود؛ در خط حمله از شانس‌های بزرگ استفاده نکردیم و گل‌هایی که می‌خوریم روی ضربات ایستگاهی است که توانمندی خوبی داریم اما عدم ثبات در یارگیری سبب این اشتباهات می شود. در مجموع از سیستم تدافعی و تهاجمی تیم راضی هستیم.

 

مرزبان با اشاره به دوران گذشته حضور در اصفهان توضیح داد: زمانی که به سپاهان آمدیم تیم به هیچ وجه نتایج خوبی نگرفته بود و هفته‌ها بود مشکل درونی داشت و تیم موفق نبود، مربیان رفتند و مربیان جدید آمدند؛ ما آمدیم و هفته‌ها مساوی کردیم اما مهم این بود که آخر فصل قهرمان شدیم. به خاطر همین مهم است که روابط درون‌گروهی را بفهمیم و مسیر حرکت را بدانیم و مسائل بین بازیکنان را درک کنیم درخواست بازیکنان از ما و ما از بازیکنان باید مشخص باشد؛ فصل را از فردا آغاز می‌کنیم  و باید راه خودمان را برویم؛ بازیکنان باید این تفکر را داشته باشند که نماینده یک مکتب بزرگ هستند و باید برای آن مبارزه کنند و از جان مایه بگذارند.

مربی سپاهان در پایان با تشکر از هواداران بیان کرد: از هواداران تشکر می‌کنم و می‌گویم جایشان خالی است و امیدوارم هواداران بتوانند دوباره به ورزشگاه بیایند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا