سیاسی

کشف پیکر ۳۷ شهید دوران دفاع مقدس

پنل اس ام اس هیرو

کشف پیکر ۳۷ شهید دوران دفاع مقدسبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، در جریان تفحص پیکر شهدا در عراق و به منظور گسترش عملیات تفحص، دیروز سه‌شنبه جلسه‌ای در مرکز فرماندهی عملیات بصره با حضور سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح و سرلشکر حازم قاسم مجید (نماینده وزارت دفاع عراق در امور مفقودان) برگزار شد.

سردار باقرزاده درباره مسائل مطرح شده اظهار کرد: در این نشست در خصوص نحوه تقویت و گسترش عملیات تفحص مذاکراتی صورت گرفت و تصمیماتی اتخاذ شد.

وی افزود: متاسفانه به دلیل اختلالی که در بحث دسترسی به اطلاعات انسانی جنگ بعد از اشغال عراق توسط آمریکایی‌ها بوجود آمده و ربودن کلیه اسناد وزارت دفاع عراق از جمله اسناد مربوط به شهدا، عملیات تفحص در بخش‌هایی دچار اختلال شده است.

سردار باقرزاده افزود: این موضوع هم از طریق صلیب سرخ و هم عراق دائما مورد پیگیری قرار گرفت، اما آمریکایی‌ها با بهانه‌جویی‌های مختلف تا الان از باز پس فرستادن این اسناد سر باز زده‌اند و اخیراً هم به دروغ مدعی شدند که این اطلاعات را به عراق برگردانده‌اند که این مسئله هم رد شده است. در هر حال پیگیری این موضوع همچنان در دستور کار است.

گفتنی است در این جلسه فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح از کشف پیکر ۳۷ شهید دوران دفاع مقدس خبر داد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا