سیاسی

وزارت دفاع با ۱۰۰ دانشگاه ارتباط تنگاتنگ دارد/ در حوزه موشک‌های ضد زره جزو سه کشور برتر دنیا هستیم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، سردار سرتیپ پاسدار «قاسم تقی‌زاده» جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در گرامیداشت روز دانشجو که با حضور خانواده شهید فخری زاده در دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهدیدات تکنولوژیک دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی اعم از آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشور‌هایی را که به نیابت علیه کشور اقدام می‌کنند را مورد بررسی قرار می‌دهد و متناسب با نیاز نیرو‌های مسلح سلاح‌ها و سامانه‌های بازدارنده را پیش‌بینی می‌کند.

وی افزود: خوشبختانه دانشگاه مالک اشتر یک رسالت مشخص در کنار سازمان‌های صنعتی دارد که در قالب طرح «صنایع و دانشگاه» انجام شده است که این تعامل سازنده باعث می‌شود تا دانشجو‌یان ما آینده خود را در سازمان‌های صنعتی نظامی و دفاعی ترسیم کنند.

سردار تقی زاده گفت: به طور طبیعی بسیاری از تکنولوژی‌هایی پیشرفته که در این دانشگاه دنبال می‌شود در رشته‌های همین دانشگاه موجود است و با بهره گیری از سایر دانشگاه‌ها نیازمندی‌های علمی خود را تامین می‌کنیم.

وی افزود: هم اکنون با حدود ۱۰۰ دانشگاه ارتباط تنگاتنگ داریم و جهت توسعه فناوری‌های مورد نیاز و مقابله با تهدیدات نو پدید دشمن تلاش‌های ارزشمندی را در دستور کار داریم.

جانشین وزیر دفاع ادامه داد: مقام معظم رهبری در خصوص همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی همواره تاکید داشتند و در خصوص دانشگاه صنعتی مالک اشتر فرمودند؛ من به این دانشگاه چشم امید دارم.

وی با بیان اینکه در گذشته تعداد پروژه‌های بسیار زیادی در دستور کار داشتیم و تلاش کردیم افق روشنی برای استفاده از فناوری‌های مقابله‌ای در دستورکار قرار دهیم، افزود: هم اکنون پروژه‌های تحقیقاتی موجود در دانشگاه کاملاً مطابق با نیاز‌های عملیاتی نیرو‌های مسلح است و مورد سفارش سازمان‌های صنعت دفاعی ما است.

سردار تقی زاده با اشاره به ماموریت‌های دانشگاه صنعتی مالک اشتر گفت: ماموریت این دانشگاه توسعه و ارتقاء سطح دانش فنی و پژوهشی در زمینه علوم و فناوری‌های نوین و مورد نیاز صنایع دفاعی و نیرو‌های مسلح است؛ همچنین ارتقاء سطح دانش و شایستگی تخصصی نیروی انسانی وزارت دفاع از طریق تربیت آموزش و توانمندسازی افراد، از دیگر مأموریت‌های دانشگاه صنعتی مالک اشتر است که این دو ماموریت دانشگاه مالک اشتر را از دیگر دانشگاه‌ها متمایز می‌کند.

وی با بیان اینکه رشته‌های مختلفی همچون برق، الکترونیک، مخابرات، متالوژی، مدیریت و دیگر رشته‌ها در این دانشگاه تدریس می‌شود، افزود: امروز خوشبختانه علاوه بر تحقیقات بر روی علوم پایه، تحقیقات در حوزه توسعه صنعتی و علوم بدیع در این دانشگاه به طور گسترده صورت می‌گیرد.

سردار تقی زاده گفت: وزارت دفاع، دانشگاه صنعتی مالک اشتر را در فرآیند چرخه اندیشه، ایده تا محصول به عنوان مکمل صنعت در نظر گرفته است و به گونه‌ای سیاست گذاری کرده تا دانشگاه صنعتی مالک اشتر کاملاً بیّن جهان علم اطلاعات و تکنولوژی مراکز علمی و تحقیقاتی از طریق مجتمع‌های دانشگاهی قرار گیرد و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

وی افزود: به واسطه تمهیدات مسئولان وزارت دفاع امروز یک ارتباط سازمان یافته بین صنعت و دانشگاه در حوزه فناوری‌های مورد نیاز و در ارتباط با فرآیند‌ها و محصولات و در کنار آن آموزش کادر فنی و علمی و تخصصی شایسته شکل گرفته است.

سردار تقی زاده افزود: در تنظیم ره نگاشت‌های صنعتی دفاعی کار‌های مطلوبی انجام شده است و در سال‌های آینده این توسعه پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: وزارت دفاع تاکنون رتبه اول همکاری با سایر دانشگاه‌ها را در کل دستگاه‌های دولتی و نیرو‌های مسلح احراز کرده است و ما برنامه داریم تا بخش اعظمی از نیازمندی‌های استخدامی صنعت دفاعی را از طریق دانشگاه مالک اشتر جذب کنیم.

جانشین وزیر دفاع گفت: یکی از اولویت‌های اصلی وزارت دفاع، ارتقاء دانشگاه و زیرساخت‌های آن و توجه به حوزه‌های پژوهشی تحقیقاتی است و ما از دانشجویان نیز می‌خواهیم همچون شهید فخری زاده به رشد علمی و تخصصی خود توجه داشته باشند و در این رابطه بسیار کوشا باشند.

وی خطاب به دانشجویان دانشگاه صنعتی مالک اشتر گفت: دانشگاه صنعتی مالک اشتر یکی از دانشگاه‌های برتری است که امروز در سطح بین المللی شناخته شده است و علت آن تحریم‌هایی است که دشمنان علیه دانشگاه انجام دادند؛ لذا محققان و دانشمندان نباید خود را درگیر سیاست‌زدگی کنند.

وی با اشاره به پیشرفت‌های بدست آمده در حوزه دفاعی گفت: امروز در حوزه موشک‌های ضد زره جزو سه کشور برتر دنیا و در حوزه سلاح‌های انفرادی جزو دو کشور برتر دنیا و همچنین در حوزه موشکی جزو چهار کشور برتر دنیا قرار داریم؛ اگر قوی باشیم صلح را همیشه خواهیم داشت.

سردار تقی زاده تصریح کرد: امروز در حوزه فضایی، موشکی، جنگ الکترونیک، پدافند و دریایی و بسیاری از مسائل دیگر به پیشرفت‌های خوبی دست یافته ایم.

وی با بیان اینکه خون به ناحق ریخته شده دانشمندان و فرمانده بزرگ مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی بی جواب نخواهد ماند تصریح کرد: رژیم اشغالگر قدس تاوان این جنایت بزرگ را خواهد داد، افزود: ما در حوزه انتقام خون دانشمندان کشورمان از روی حکمت و خرد عمل خواهیم کرد و تصمیم داریم تا به موقع و سر وقت بر اساس حکمت و خرد انتقام سخت را از دشمنان نظام و انقلاب بگیریم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا