ورزشی

همه سوابق جنجالی داور نژادپرست رومانیایی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، در جریان بازی شب گذشته پی اس جی و باشاک شهیر در هفته پایانی لیگ قهرمانان که در پارک دو پرنس پاریس برگزار می شد، سباستین کولچسکیو داور چهارم رومانیایی بازی پس از اعتراض شدید نیمکت باشاک شهیر روی یک صحنه از داور اول بازی می خواهد تا به کنار زمین بیاید و یکی از اعضای تیم ترکیه ای را اخراج کند.

 

 

 

 

پیره وبو کمک مربی کامرونی باشاک شهیر هدف کولچسکیو بود و او در خطا قراردادن وبو از لفظ “آن سیاهپوست” استفاه کرد. وبو، دمبابا و دیگر نیمکت نشینان باشاک شهیر متوجه لفظ زشت داور چهارم شدند و همین شروع جنجال ها بود. هر دو تیم زمین را ترک کردند و گفتند که با حضور کولچسکیو حاضر به انجام بازی نیستند و در نهایت یوفا امشب را به عنوان تاریخ جدید بازی اعلام کرد.

 

کولچسکیو اما سوابق جنجالی دیگری هم در فوتبال دارد. او سال 2006 وارد سطح اول داوری شد. فصل جاری او تنها یک بازی از دور اول لیگ اروپا بین سیروکی بریژ و غیرت قزاقستان را داوری کرده است و در بازی شاختار و رئال در کیف نیز داور چهارم بود.

کولچسکیو سال 2015 در دیدار بین آسترا و استوا بخارست سه گل استوا را مردود اعلام کرد و از دادن یک کارت قرمز مسلم به بازیکن آسترا هم خودداری کرد. کمیته داوران رومانی او را چند هفته از داوری منع کرد و همین باعث شد او یک قضاوت در لیگ اروپا را نیز از دست بدهد. 

سال 2013 نیز کولچسکیو در یک بازی شش کارت قرمز داد و با یکی از بازیکنان نیز دست به یقه شد تا هفته ها سوژه رسانه ها باشد.

سال 2011 نیز بوسه یکی از بازیکنان تیم ووینتا سیبیو به دست او در جریان بازی به منظور عذرخواهی خبرساز شده بود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا