ورزشی

مجازات سنگین برای عامل جنجال نژادی پاریس

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، شب گذشته در یکی از جنجالی ترین بازی های تاریخ لیگ قهرمانان اروپا پاری سن ژرمن میزبان استانبول باشاک شهیر بود اما این مسابقه بیشتر از 20 دقیقه طول نکشید. ماجرا از این قرار بود که داور چهارم و رومانیایی مسابقه یعنی سباستین کولتسکو خطاب به داور وسط از عبارت “بازیکن سیاهپوست را اخراج کن” استفاده کرده و این موضوع به گوش نیمکت تیم ترکیه ای رسیده است؛ موضوعی که باعث شد مسابقه متوقف شود و بازی ادامه پیدا نکند چرا که دو تیم زمین را ترک کردند.

 

در همین ارتباط تایید شده که یوفا امروز یک هیئت بازرسی اخلاقی و انتظامی را برای تحقیق درباره اتفاقات رخ داده، تشکیل داده است. بر این اساس آنها درباره صحت و سقم اتفاقات رخ داده در پاریس تحقیق خواهند کرد تا خطاکاران در این قضیه مشخص و مجازات شوند.

 

 

 

 

طبق ماده 14 آیین نامه انضباطی یوفا که برای مقامات مسابقه و همچنین بازیکنان اعمال می شود هر فردی که به هر دلیلی از رنگ پوست، نژاد، مذهب، منشا قومی، جنسیت یا گرایش جنسی  به منظور خدشه وارد کردن به حیثیت انسانی افراد استفاده کند با محرومیت 10 جلسه ای مواجه خواهد شد.

 

اکنون گاردین مدعی شده که هیئت تعیین شده از سوی یوفا تحقیقات جدی خود را در این زمینه آغاز کرده  اما شواهد حاکی از آن است که کولتسکو محکوم خواهد شد و با محرومیت 10 جلسه ای روبرو می شود.

 

شکی وجود ندارد که کولتسکو نباید از از این کلمه در مسابقه دیشب استفاده می کرد و بهتر بود که دقت بیشتری در این زمینه انجام می داد اما تحقیقات رسانه های مختلف طی ساعات گذشته نشان می‌دهد که کلمه استفاده شده توسط این داور هیچ معنا و مفهوم بدی در زبان رومانیایی ندارد و تنها “سیاه” معنی می شود.

 

جنجال های ایجاد شده پیرامون داوری رومانیایی در توئیتر نیز سر و صدای زیادی به پا کرده که در اینجا به برخی توئیت ها در این باره اشاره می کنیم.

از خودش دفاع می کند.
سباستین کولتسکو با نزدیکان خود صحبت کرده و اطمینان می دهد که نژادپرست نیست. یوفا هنوز در حال بررسی پرونده رومانیایی است. این وضعیتی است که در حال حاضر در سراسر جهان رخ داده است.

 

 

 

نوئل لوگرا، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه: ” بعد از اینکه سباستین کولتسکو، داور چهارم رومانیایی سخنان نژادپرستانه ای را علیه کمک مربی وبو انجام داد، هر دو تیم زمین را ترک کردند و تصمیمی محکم و مثال زدنی گرفتند.

 

 

 

 

باید او را کولی سباستین کولتسکو خطاب کرد (داوران ادعا کرده بودند که یکی از اعضای نیمکت باشاک شهیر آن ها را کولی خطاب کرده است)

 

 

 

 

هیچ توجیهی در رابطه با کار کولتسکو وجود ندارد اما می خواهم به شما بگویم کلمه ای که او به کاربرد در رومانیایی مفهوم منفی ندارد.
 

 

 

 

چقدر دوست دارم سباستین کولتسکو باشم تا امروز سر کار نروم و آن افراد رنگین پوست را نبینم.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا