ورزشی

لغو دیدار فوتبال زنان در چین به دلیل رنگ مو

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1724296/50

زمان: 13:40  
1399/09/19

بازدید: 8,736

یک مسابقه فوتبال دانشگاهی زنان در چین به دلیل ممنوعیت استفاده از رنگ مو و استفاده چند بازیکن دو تیم از رنگ مو نیمه کاره تعطیل شد.

به گزارش “آلانه”، رسانه‌های چینی گزارش دادند که یک مسابقه فوتبال دانشگاهی زنان در این کشور به دلیل استفاده بازیکنان دو تیم از رنگ مو لغو شده است. بازی دو تیم دانشگاه فوژو و دانشگاه جیمی که قرار بود در لیگ دانشگاهی زنان چین برگزار شد به این دلیل لغو شد.

 

گفته می‌شود بازیکنان دو تیم که موهای خود را به رنگهای دیگری به جز سیاه رنگ کرده بودند با توجه به قانون ورزشی این کشور که استفاده از رنگ موی مصنوعی را مجاز نمی‌داند سعی کرده بودند موهای خود را به رنگ سیاه در بیاورند ولی مسئولین برگزاری مسابقه متوجه شده و این بازی را لغو کردند.

 

 

چاینان مورنینگ پست در این باره نوشت: ” قبل از مسابقه از حضور چندین بازیکن دو تیم در این بازی به دلیل نقض قانون جلوگیری شد. بر اساس این قانون بازیکنان فوتبال زنان نمی توانند موهای خود را رنگ یا فر بکنند”.

 

بر اساس قانون مورد اشاره علاوه بر ممنوعیت استفاده از رنگ مو برای زنان، دانشجویان جوان فوتبالیست پسر هم حق ندارند موی خود را بلند کرده یا از مدلهای عجیب استفاده کنند.

 

البته قانونی که این رسانه های چینی به آن اشاره کرده اند قانونی سراسری نیست و تنها توسط اداره کل آموزش عالی استان فوجیان وضع شده و در این استان لازم الاجرا است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا