ورزشی

صادقی: مربیان باتجربه از حضور جوان‌ترها انتقاد می‌کنند

پنل اس ام اس هیرو

 

به گزارش “آلانه”، سایپا با ابراهیم صادقی که دومین فصل حضورش در لیگ برتر را سپری می‌کند، نمایش‌های خوب در 5 هفته ابتدایی مسابقات لیگ بیستم داشته و بسیاری از کارشناس انسجام و یکپارچکی این تیم، به خصوص در بخش دفاعی را تحسین کرده اند.

 

ابراهیم صادقی که در لیگ نوزدهم علیرغم کسب نتایج خیلی خوب در 5 هفته ابتدایی، در ادامه مسابقات شرایط سختی را تجربه کرد و تا هفته پایانی خطر و فشار سقوط، آزارش می‎‌داد، در این فصل به هیچ وجه نمی‌خواهد اتفاقات گذشته تکرار شود. حالا تیم او در لیگ بیستم 7 امتیاز از 5 مسابقه (4 تساوی و یک برد) به دست آورده و تنها سه امتیاز با صدرنشین مسابقات که گل گهر با 10 امتیاز است، فاصله دارد و رتبه نهم جدول رده بندی را در اختیار گرفته است.

 

دو روز پس از دیدار سایپا برابر مس رفسنجان که با تساوی بدون گل خاتمه یافت، سراغ این مربی جوان رفتیم و گفتگویی در مورد شرایط تیمش و سایر مسائل مرتبط با لیگ بیستم با او داشتیم که در ادامه می خوانید.

 

*چه تجربیاتی از فصل گذشته به دست آورده‌اید که به شما در فصل جدید کمک کرده است؟

صادقی- همانطور که قبلا گفتم، شیب جوانگرایی ما در فصل گذشته خیلی تند بود و تعداد بازیکنان جوان زیادی داشتیم. سعی کردیم در این فصل، در کنار جوانانی که فصل قبل بازی دادیم و در این فصل با تجربه تر شده اند، بتوانیم چند بازیکن باتجربه خوب هم اضافه کنیم. خوشبختانه ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه در تیم هستند که این موضوع خیلی به ما کمک کرده است. اگر بازی ما را کارشناسان آنالیز کنند، امسال نسبت به سال گذشته فوتبال بهتری ارائه می دهیم. در مالکیت توپ شرایط بهتری داریم و موقعیت های بیشتری هم ایجاد می کنیم.

 

 

 

*نسبت به 5 هفته ابتدایی فصل گذشته به مراتب گل‎‌های کمتری دریافت کرده اید. آیا فوتبال تدافعی تر در دستور کار شما قرار گرفته؟

صادقی- نسبت به فصل گذشته به نظرم فوتبال هجومی تری بازی می کنیم ولی روی ساختار دفاعی هم کار کردیم. یکی از ایرادهای فصل گذشته این بود که خیلی گل می خوردیم و سعی کردیم این نقیصه را برطرف کنیم.

 

*مربیان جوان زیادی در لیگ بیستم فرصت کار را پیدا کرده اند. آیا این نسل، پتانسیل کسب قهرمانی در لیگ برتر و همینطور رسیدن به سطوح بالاتر را دارند؟

صادقی- این اتفاق که مربیان جوان وارد شده اند، طبیعی است و در دنیا هم در حال اتفاق افتادن است. آقای پیرلو یکسال بود که وارد مربیگری شده بود و بلافاصله سرمربی یک تیم بزرگ شد. در چلسی هم آقای لمپارد به عنوان سرمربی انتخاب شده است. این اتفاق فقط در ایران نیست. این روزها می بینم که برخی ها به خصوص مربیانی که سن و سالشان گذشته از حضور مربیان جوان انتقاد می کنند که به نظرم انتقادات درست  و بجایی نیست. قطعا مربیان جوان انگیزه های زیادی برای پیشرفت دارند. حتما ظرف چند سال آینده این مربیان با تیم هایشان می توانند قهرمان لیگ شوند یا حتی مربی تیم ملی شوند.

 

 

*شاهد فشردگی زیادی در جدول لیگ هستیم. شرایط را چطور ارزیابی می کنید؟

صادقی- الان نمی توانیم تحلیل درستی در مورد شرایط جدول داشته باشیم. حداقل باید یک سوم بازی های لیگ سپری شود؛ آن زمان می توان تحلیل درستی داشت. امتیازات خیلی به هم نزدیک است و به نظرم تغییرات خیلی زیادی در جدول اتفاق خواهد افتاد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا