ورزشی

سرتو بدزد رفیق- آخرین وصیت کونته به لوکاکو! (عکس)

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، دور پایانی مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا امشب انجام شد و تکلیف پیچیده ترین گروه این رقابت ها نیز مشخص شد و طی آن رئال مادرید به عنوان تیم نخست راهی مرحله یک هشتم نهایی شد و اینتر نیز از دور رقابت ها کنار رفت. در روز پایانی، اینتر برای صعود نیاز به پیروزی در برابر شاختار دونتسک داشت و در بازی همزمان نیز، باید دیدار رئال مادرید و مونشن گلادباخ با هر نتیجه ای جز مساوی به پایان می رسید تا نراتزوری از گروهش صعود کند.

در مادرید، رئال خیلی زود به خواسته اش رسید. آنها دوبار توسط کریم بنزما به گل رسیدند و اکنون همه چیز برای آبی و مشکی پوشان شهر میلان حاضر و آماده بود. اینتر با یک گل نیز می توانست به دور بعد صعود کند ولی اتوبوس دفاعی شاختار تمام راه ها را بسته بود و شاگردان کونته راهی به درون دروازه حریف اوکراینی پیدا نمی کردند.

در دقیقه 89 اینتر صاحب یک ضربه کرنر شد. اریکسن که لحظاتی قبل به بازی آمده بود، پشت این ضربه کرنر ایستاد. سانتر او به زیبایی روی سر الکسیس سانچز نشست و در حالیکه توپ در حال وارد شدن به دروازه شاختار بود، نه مدافعین تیم اوکراینی و نه دروازه بان آنها بلکه روملو لوکاکو مهاجم اینتر مانع از ورود توپ به دروازه شد.

مهاجم بلژیکی اینتر که به دلایل نامشخص حتی قبل از زدن ضربه کرنر خیلی جلوتر از بازیکنان خودی و حریف، جلوی دروازه بان شاختار ایستاده بود، مانع از ورود توپ به درون دروازه شد و در نقش یک مدافع برای شاختار عمل کرد. 

لوکاکو که در دیدار پایانی لیگ اروپا نیز دروازه اینتر را به اشتباه باز کرده بود و باعث به ثمر رسیدن گل سوم حریف و در نتیجه شکست نراتزوری در دیدار فینال در برابر سویا شده بود، اکنون باز هم در نقش یار حریفان اینتر ظاهر شد و مانع از گلزنی سانچز شد. شاید اگر لوکاکو در آن نقطه از زمین حضور نداشت، اکنون ضربه سر سانچز وارد دروازه شاختار شده بود و اینتر نیز به عنوان تیم دوم گروه B راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا می شد.

نکته جالب اینکه اگر اینتر می توانست از سد شاختار عبور کند و راهی مرحله بعد شود، می توانست 15 میلیون یورو پاداش دریافت کند ولی اکنون با قرار گرفتن در جایگاه چهارم، از دور این رقابت ها کنار رفت. حضور بی موقع لوکاکو در جلوی دروازه شاختار، باعث شد اینتر 15 میلیون یورو ضرر کند.

اینتر در پایان این دیدار از باز کردن دروازه شاختار عاجز ماند و با عملکردی فوق العاده ضعیف، در رتبه چهارم قرار گرفت و حتی از رسیدن به لیگ اروپا نیز بازماند. در این گروه رئال مادرید صدرنشین شد و مونشن گلادباخ نیز به عنوان تیم دوم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد. شاختار نیز راهی لیگ اروپا شد.

این نتیجه به هیچ عنوان مورد رضایت مدیران و هواداران اینتر نخواهد بود. آنها که به شدت از عملکرد کونته ناراضی هستند و حتی در سری آ نیز نتایج خوبی کسب نکرده اند، اکنون بیش از قبل از نتایجی که این سرمربی کسب کرده است، خشمگین و عصبانی هستند.

 

 

 

 

 

 

ستاره بلژیکی که در این یک سال و نیم عملکرد فوق العاده ای در ترکیب اینتر داشته، در دیدار فینال لیگ اروپا نیز در دقایق پایانی به اشتباه دروازه خودی را باز کرد و سبب ساز قهرمانی سویا شد. حالا روملو لوکاکو یک بار دیگر در حساس ترین دقایق به ضرر تیمش کار کرده و با جایگیری غلط اجازه نداد اینتر بعد از سالها راهی مرحله حذفی لیگ قهرمانان شود.  اینتر برای اولین بار در تاریخ درمرحله گروهی لیگ قهرمانان در رتبه آخر قرار گرفت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا