سیاسی

روابط تهران مسکو؛ راهبردی‌‎تر از همیشه

پنل اس ام اس هیرو

در دیدار سفیر روسیه در تهران با امیرعبداللهیان مطرح شد؛

روابط تهران مسکو؛ راهبردی‌‎تر از همیشهبه گزارش  حوزه  مجلس گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان،  لوان جاگاریان سفیر فدراسیون روسیه در تهران عصر امروز چهارشنبه با حسین امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل دیدار کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار اظهار کرد: خوشبختانه تهران و مسکو در مسیر عملی روابط راهبردی قدم‌های مستحکمی را بر می‌دارند. روابط پارلمانی سیاسی و اقتصادی دوکشور رو به رشد است و توسعه روابط فرهنگی، زیربنای مناسبی برای تقویت همه جانبه همکاری هاست.

وی ادامه داد: علاوه بر رفتار خصمانه آمریکا، سه کشور اروپایی (فرانسه، آلمان و انگلیس) در مقابل مردم ایران بدعهدی کرده اند و در عمل از تعهدات خود در توافق هسته‌ای حفاظت نکردند. بیانیه اخیر آن‌ها نیز تکرار ناشایست بدعهدی‌ها است.

امیر عبداللهیان تاکید کرد:  قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مبنی بر اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، فرصت نهایی را برای بازگشت طرف‌های برجامی به تعهدات تعیین کرده که رو به پایان است. چین و روسیه در مسیر مقابله با تحریم‌های یک جانبه آمریکا تلاش سازنده‌ای دارند. آمریکا باید بین سخن آشفته و دشمنی و یا رفتار عملی سازنده و احترام کامل به حقوق ملت‌ها، یکی را انتخاب کند، دوران هژمونی آمریکا بر جهان به سرعت رو به افول است.

لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران هم در این دیدار گفت: روابط تهران و مسکو راهبردی است. اقدام آمریکا در اعمال تحریم‌های ضد انسانی علیه کشور‌ها اعتبار کاخ سفید را بیش از پیش از میان برده است. روابط سیاسی و پارلمانی دو کشور ایران و روسیه روند اطمینان بخشی دارد و دو طرف برای توسعه هر چه بیشتر آن تلاش می‌کنیم.  خوشبختانه همکاری ایران و روسیه در منطقه به الگویی سازنده برای سایر طرف‌ها تبدیل شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا