ورزشی

دیگر نمی توان علیه هیچ سیاه پوستی حرف زد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، دیدار دیشب دو تیم پی اس جی و باشاک شهیر در پارک دو پرنس تنها چهار دقیقه ادامه پیدا کرد و بعد از متهم شدن سباستین لوچسکو داور چهارم بازی به توهین نژادی به پی‌یر وبو دستیار سرمربی باشاک شهیر، بازیکنان دو تیم تصمیم گرفتند زمین را ترک کنند. در نهایت اعلام شد دیدار دو تیم امشب از سر گرفته می شود و تیم داوری جدیدی آن را قضاوت خواهد کرد.

داور چهارم در خطاب قراردادن پیره وبو از کلمه “آن سیاه پوست”، استفاده کرده بود که جنجال ساز شد.

 

 

 

 

ژرژ ژسوس سرمربی مشهور بنفیکا در نشست خبری امروز خود صراحتا گفت که که احتمالا در حق داور چهارم کم لطفی شده است.

او در این رابطه گفت:« نمی دانم دقیقا چه اتفاقی افتاده ولی نژادپرستی این روزها مد شده است. به عنوان یک شهروند این حق را دارم تا نظرم را بگویم و چیزی که در فکرم است را بیان کنم. این روزها هر چیز مخالفی علیه یک سیاهوست به نژادپرستی تعبیر می شود ولی در مورد یک سفید پوست نمی دانم همینطور قضاوت می شود یا خیر.

 

 

 

 

این موجی است که دنیا را در نوردیده؛ البته شاید واقعا شب گذشته اتفافی نژادپرستانه رخ داده باشد. وقتی دقیقا از قضیه مطلع شوم، بهتر می توانم اظهار نظر کنم.»

 

ژسوس اخیرا با اظهارنظرهایش در مورد بارسلونا و لیونل مسی نیز خبرساز شده بود.

 

دو ماه پیش مهدی کارسلا بازیکن استاندارد لیژ پس از شکست 3-0 تیمش مقابل بنفیکا گفت:«به نظرم بنفیکا به فینال لیگ اروپا صعود می‌کند و چرا قهرمان نشود؟ تیم ژرژ ژسوس دوست دارد مالکیت توپ را در اختیار داشته باشد. ما در نیمه اول خیلی کم صاحب توپ بودیم. بنفیکا با پیتسی و عادل تاعرابت شبیه بارسلونا است.»

 

 

 

 

سرمربی بنفیکا با این نظر مخالف بود چون دوست نداشت تیمش با بارسلونا مقایسه شود. ژسوس در این رابطه گفت:« نباید گفت بارسا. بارسلونای چند سال پیش چرا اما بارسای کنونی هیچ چیز ندارد. نمی‌خواهم تیم من به بارسای کنونی شباهتی داشته باشد. تیم دیگری برایم اهمیتی ندارد. این بنفیکا با یک ایده مشخص بازی می‌کند.»

 

ژسوس در مورد لیونل مسی هم گفته بود که او هیچ عشق و احساسی به فوتبال ندارد؛ درست برعکس دیه گو مارادونای فقید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا