سیاسی

تاکید شمخانی بر ضرورت جلوگیری از ایجاد کانون‌های ناامن‌ساز در منطقه قفقازجنوبی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، بایرام اف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان که به تهران سفر کرده است؛ بعد از ظهر امروز با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون مسایل دو جانبه و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی با او گفتگو کرد.

در این دیدار شمخانی، از برقراری صلح بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان و بازگشت بخش‌های اشغالی به سرزمین اصلی، آذربایجان ابراز خرسندی و برای دولت و ملت آذربایجان در مسیر رشد و توسعه آرزوی موفقیت کرد.

شمخانی با بیان اینکه روابط تهران – باکو باید به بالاترین سطح ممکن ارتقاء داده شود؛ تصریح کرد: اتمام پروژ‌های مشترک و اجرای توافقات فی مابین و شروع همکاری‌های جدید در حوزه‌های گوناگون نیازمند اهتمام جدی‌تر است.

وی همچنین، علاقمندی کشورمان برای مشارکت در بازسازی مناطق آزاد شده و آسیب دیده از جنگ را با توجه به تجارب و توانمندی‌های فنی و مهندسی اعلام کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین اقدامات شرارت آمیز مثلث جنگ افروز و تروریستی آمریکایی – صهیونیستی – داعشی، حضور آنان در هر نقطه‌ای از جهان به ویژه منطقه‌ی غرب آسیا را خسارت بار و بحران آفرین و خروج آنان از منطقه را موجب ثبات و آرامش ذکر کرد و افزود: کشور‌های منطقه باید با حسن همجواری و اشتراک مساعی از ایجاد کانون‌های جدید ناامن ساز و نگران کننده جلو گیری کنند.

شمخانی با اشاره به برخی فضا سازی‌هایی که از سوی رسانه‌های مشکوک با هدف بدبین کردن شهروندان دو کشور نسبت به یکدیگر صورت می‌پذیرد خاطر نشان کرد: لازم است این گونه اقدامات غیر سازنده و تفرقه آفرین با جدیت و حساسیت بیشتری مورد توجه قرار گرفته و متوقف شود.

در این دیدار جیحون بایرام اف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با تشکر از سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال بحران قره باغ از مواضع حکیمانه حضرت آیت الله خامنه‌ای در حمایت از پایان اشغالگری و بحران قدر دانی کرد.

وی، با اشاره به عزم رهبران دو کشور بر توسعه و تحکیم روابط و همکاری‌های میان تهران و باکو، آمادگی جمهوری آذربایجان را برای ارتقاء سطح روابط در حوزه‌های گوناگون اعلام کرد.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان، با ابراز همدردی بخاطر شهادت دانشمند هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران شهید دکتر فخری زاده، این اقدام تروریستی را به شدت محکوم کرد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا