ورزشی

بایرن مونیخ برای نجات اقتصادی بارسلونا می آید!

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، به نقل از موندودپورتیوو، 20 اکتبر(29 مهر ماه) بود که باشگاه بارسلونا خبر از تمدید قراداد همزمان با 4 بازیکن داد. جرارد پیکه، فرانکی دی یونگ، مارک آندره تراشتگن و کلمنت لنگله بازیکنانی بودند که قراردادهای خود را تمدید کردند.

 

 

 

 

تمدید با دی یونگ که تنها یک سال از انتقالش می گذرد، برای بسیاری تعجب برانگیز بود. او حالا تا 2026 قرارداد دارد. جوزپ ماریا بارتومئو رئیس سابق بارسا نمی دانست که پس از این تمدید قراردادها تنها هشت روز بر مسند کار خواهد بود. او مجبور به استعفا شد و باشگاه را با بدهی های مالی فراوان، در اختیار کمیته موقت گذاشت.

کمیته ای که هفته گذشته توانست با بازیکنان بر سر کاهش دستمزدها به توافق برسد و 170 میلیون یورو ذخیره کند که برای نجات موقتی بارسا از ورشکستگی بانکی کفایت می کرد اما این به معنای حل شدن مشکلات اقتصادی باشگاه نیست.

 

 

 

 

شرایط به قدری بد است که بارسا تنها با فروش چند ستاره گران قیمتش می تواند فصل بعد اقدام به جذب بازیکن کند. یکی از این بازیکنان فرانکی دی یونگ است. ستاره هلندی سال 2018 مدنظر بایرن قرار داشت ولی در نهایت یک سال بعد راهی بارسلونا شد. 

بایرن اما همچنان علاقه خود به این بازیکن را حفظ کرده و قصد دارد از مشکلات و بحران اقتصادی بارسا استفاده کرده و برای جذب او پیشنهاد بدهد. بند فسخ دی یونگ 400 میلیون یورو است ولی بارسا حاضر است با 75 میلیون یورو یعنی همان مبلغی که دی یونگ را جذب کرد، این بازیکن را در اختیار بایرن قرار دهد.

رقمی که می تواند در احیای اقتصادی باشگاه کاتالان موثر واقع شود و در واقع اینجا بایرن به نوعی نقش ناجی را ایفا خواهد کرد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا