ورزشی

پرسپولیس؛ بالاخره کدام خط حمله؟

به گزارش آلانه و به نقل از ایران ورزشی ، اینطور که پیداست بازی پرسپولیس – ذوب‌آهن شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد. البته نتیجه تست کرونای ذوب‌آهنی‌ها که ظاهراً قرار است فردا جوابش مشخص شود، در برگزار کردن یا نکردن این مسابقه از سوی سازمان لیگ تعیین کننده است اما اگر طبق خواسته کادر فنی پرسپولیس، بازی شنبه آینده برگزار شود، یحیی فرصتی خواهد داشت تا آخرین نقشه‌های خود را برای ترکیب تیمش در دیدار فینال امتحان کند.

سرمربی پرسپولیس در دو بازی اخیر خود و با نزدیک شدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا با در نظر گرفتن بازیکنان محروم در آن مسابقه از ارنج‌هایی استفاده کرد که می‌تواند در ورزشگاه الجنوب به میدان بفرستد.

یحیی در بازی با نفت مسجد سلیمان با در نظر گرفتن محرومیت وحید امیری و احسان پهلوان، این دو بازیکن را بیرون گذاشت و با اعمال تغییراتی در خط میانی و خط حمله با ترکیبی متفاوت به میدان رفت که البته نه در فرم تهاجمی و نه در نتیجه به آنچه دنبالش بود، دست نیافت.

 

یحیی در آن بازی از سه هافبک میانی خودش کمال، نوراللهی و سرلک برای اولین بار به صورت همزمان استفاده کرد. هر چند به نظر می‌رسید سرلک هافبک چپ باشد و در خط حمله به زوج نعمتی – عبدی بازی داد. در دیدار با شهرخودرو اما کمال از ترکیب بیرون رفت و سرلک به میانه زمین رفت تا عالیشاه در پست هافبک چپ بازی کند و در خط حمله هم رمضانی کنار نعمتی باشد.

با ترکیب دوم در بازی با شهرخودرو پرسپولیس یک گل روی ضربه ایستگاهی زد و در حالی که تحت فشار بود با انجام تغییرات و ورود همان دو بازیکن محروم (امیری و پهلوان) ورق برگشت و ضمن انسجام بیشتر و با در نظر گرفتن قدرت بدنی بالاتر از حریف، تیم یحیی دو گل زد و برد قاطعی را جشن گرفت.

حالا بازی با ذوب‌آهن در پیش است و این پرسش بزرگ در ذهن ایجاد خواهد شد که آیا یحیی ترکیب بازی فینال را در این مسابقه امتحان خواهد کرد؟ امکان دارد این ترکیب همان ارنج اولیه بازی با شهرخودرو باشد؟ یعنی واقعاً رمضانی در فینال لیگ قهرمانان فیکس خواهد بود یا مثلاً با یک تغییر نسبت به آن دیدار مهدی عبدی به ترکیب برمی‌گردد؟ امکان دارد باز هم تغییر جدیدی در خط حمله ببینیم؟ آیا عالیشاه با نمایش خوب یک نیمه‌ای‌اش بعد از آن همه کلنجار و مخالفت با مدل بازی‌اش موفق شده یحیی را قانع کند تا در ترکیب اصلی بازی فینال باشد؟ 

 

پرسش بزرگتر اینگونه مطرح می‌شود که یحیی اصلاً فرصت تغییرات بعد از بازی با ذوب‌آهن را خواهد داشت؟ آیا بازیکنان ذخیره دیدار با ذوب‌آهن با در نظر گرفتن اینکه در فینال نیمکت‌نشین خواهند بود به لحاظ روانی به هم نمی‌ریزند؟

حتماً بسیاری بر این باورند که یحیی از ترکیب برنده بازی با شهرخودرو مقابل ذوب‌آهن استفاده خواهد کرد اما خودش هم خوب می‌داند که در آن بازی و در شرایطی که طی بیست دقیقه از شروع نیمه دوم تحت فشار قرار گرفته بود با به میدان فرستادن همان دو بازیکن محروم فینال شرایط تیمش را تغییر داد و با توجه به محرومیت آنها در بازی 29 آذر حتماً باید نقش‌هایی طراحی کند که در صورت گره خوردن بازی از کدام عناصر جایگزین می‌تواند استفاده کند و حتی در ماکت بازی فینال (دیدار با ذوب‌آهن) هم از آن نیروها (مثلاً علی شجاعی، آرمان رمضانی، سعید حسین پور و کمال کامیابی‌نیا) با جابه‌جایی پست‌های بازی‌شان استفاده کند.
مهم‌ترین مسأله اما مربوط به زوج خط حمله است که از مدت‌ها قبل مورد سؤال بوده و با توجه به اینکه تنها نفرات در دسترس کادر فنی مهدی عبدی، سیامک نعمتی و آرمان رمضانی هستند باید دید نهایتاً کدام دو نفر در ترکیب اصلی بازی با ذوب‌آهن به میدان خواهند رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا