ورزشی

بایرن و رومینگیه؛ مانع جذاب شدن بوندس‌لیگا

کد خبر: 1723846/50

زمان: 13:40  
1399/09/17

بازدید: 6,717

سازمان لیگ آلمان

رئیس کمیته بازبینی پخش تلویزیونی بوندس‌لیگا با انتقاد از رئیس باشگاه بایرن مونیخ او را متهم کرد که علاقه‌ای به یک بوندس‌لیگای جذاب ندارد.

به گزارش “آلانه”، کمیته بازبینی پخش تلویزیونی بوندس‌لیگا که از طرف سازمان لیگ این کشور برای بررسی شرایط پخش تلویزیونی این لیگ و تغییرات احتمالی در آن تشکیل شده از کارل هاینتس رومینیگه رئیس بایرن مونیخ به دلیل مخالفت با پیشنهادات کمیته انتقاد کرده و او را متهم کرد که علاقه‌ای به یک بوندس‌لیگای جذاب ندارد.

 

 

این کمیته از سوی سازمان لیگ آلمان تشکیل شده تا راهی منصفانه‌تر برای توزیع درآمدهای تلویزیونی بین باشگاه‌های بوندس‌لیگا و بوندس‌لیگا2 پیدا کند. بر اساس سیستم توزیع فعلی، باشگاهی که فصل را در رتبه هیجدهم بوندس‌لیگا به پایان می‌رساند به اندازه نصف تیمی که قهرمان فصل شده از پخش تلویزیونی درآمد بدست می‌آورد.

 

درحالیکه بحث و بررسی در این کمیته ادامه دارد سازمان لیگ آلمان قرار است امروز دوشنبه رسماً مدل توزیع جدید خود برای چهار سال آینده را معرفی کند.

 

جم اوزدمیر سیاستمدار مشهور آلمانی از حزب سبزها و عضو ارشد کمیته بازبینی سازمان لیگ از جمله کسانی بود که انتقادات تندی به رئیس باشگاه بایرن مونیخ وارد کرده و او را متهم کرد به دلیل منافع باشگاهش منافع فوتبال آلمان را زیر پا گذاشته است.

 

 

اوزدمیر در این باره گفت: ” چندین باشگاه پیشنهادی ارائه کردند که درآمد تلویزیونی به شیوه دیگری تقسیم شود. واکنش خشمگینانه کارل هاینتس رومینیگه به این پیشنهاد به نظرم نشان می‌دهد که او هیچ علاقه‌ای به یک بوندس‌لیگای جذاب ندارد. این به نظر من باعث تاسف است”.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا