سیاسی

ایران قطعا انتقام ترور شهید فخری‌زاده را در زمان و مکان مناسب خواهد گرفت

قدیری ابیانه در گفت‌وگو با باشگاه آلانه:

ایران قطعا انتقام ترور شهید فخری‌زاده را در زمان و مکان مناسب خواهد گرفتمحمد حسن قدیری ابیانه سفیر اسبق کشورمان  در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، با اشاره به جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان، گفت: همه شواهد دال بر این است که رژیم صهیونیستی عامل انجام این عملیات تروریستی است و این عملیات نمی‌تواند بدون هماهنگی با دولت آمریکا شکل گرفته باشد؛کمااینکه حضور پمپئو و جلسه مشترک آنها با عربستان و امارات هم موید یک عملیات مشترک توسط آنهاست.

او ادامه داد: علاوه بر این؛ از اخبار واصله اینگونه پیداست که این عملیات ادامه‌دار خواهد بود و جان دانشمندان بیشتری هم در خطر است؛ ناگفته نماند که شواهد حاکی از این است که اینها برای اجرای عملیات؛ منتظر آزاد شدن جاسوس اسرائیلی بودند و بعد از خروج او از کشورمان این عملیات اجرایی شد.

قدیری ابیانه افزود: در زمانی که محمدجواد ظریف معاون وزیر خارج بود، یعنی در زمان دولت اصلاحات و پیرو مذاکرات روحانی با سه وزیر خارجه اروپایی و توافقی که آن زمان با آنها صورت گرفت ایران لیست دانشمندان هسته ای خود را در دانشگاه های کشور در اختیار آژانش قرار داد و این لیست هنوز هم مبنای آنها برای ترور شخصیت هاست.

سفیر اسبق کشورمان تاکید کرد: ایران حتما باید عکس العمل لازم را نشان دهد و هم در داخل باید عوامل ترور شناسایی شوند و هم کشورهایی که در این زمینه همکاری کردند باید به شدت مجازات شوند؛ البته اینکه چگونه و چه زمانی و با چه عملیاتی باید مجازات شوند بر عهده مسئولان است.

او با اشاره به تلاش‌های شهید فخری‌زاده برای درمان کرونا بیان کرد: البته اسم آقای فخری زاده حتی قبل از ماجرای کرونا هم در لیست ترور رژیم صهیونیستی قرار داشت و صرفا منتظر فرصتی برای انجام این ترور بودند؛ اما در کل تلاش‌های آمریکا و اروپا در تحریم دارو به خصوص داروهای ضد کرونا ناشی از دشمنی آنها با ملت ایران است.

تحلیلگر مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: ناگفته نماند که ترور دانشمندان هسته ای و ضربه زدن به پیشرفت کشور ما مختص ترامپ نبوده و در زمان ریاست جمهوری اوباما و معاون او یعنی جو بایدن هم همین سیاست دنبال شده است و شهید شهریاری و احمدی روشن در زمان اوباما ترور شدند و قطعا جو بایدن هم این را دنبال خواهد کرد.

او اضافه کرد: می‌توان گفت که این سیاست ترور فخری زاده مصداق هدف‌گذاری فشار هوشمندانه دشمن است که بایدن بر آن تأکید دارد و در زمان ریاست جمهوری اوباما هم وقتی از او پرسیدند که چرا برجام را امضا کردید؟ می‌گوید با اطلاعاتی که ما از بازرسی ها به دست آوردیم در صورت نیاز به انجام اقدامات می‌توانیم هدف را مستقیم شناسایی کنیم.

قدیری ابیانه ادامه داد: همچنین اظهارات دیوید آلبرایت رئیس موسسه موسوم به علوم و امنیت بین‌الملل در جلسه استماع سوم دسامبر ۲۰۱۴ در پیشگاه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا می‌گوید که بازرسان آژانس «پیاده‌ نظام» (Boots On the Ground) آمریکا در ایران هستند و بسیاری از اطلاعاتی که دستگاه‌های جاسوسی آمریکا از ایران دارند، نه به واسطه‌ی تلاش‌های خود آنها، بلکه از طریق اطلاعاتی است که بازرسان آژانس در اختیار آمریکا قرار داده‌اند.

سفیر اسبق کشورمان گفت: لازم به ذکر است که متاسفانه چه در مذاکرات با سه کشور اروپایی معروف به توافق سعد آباد و چه در مذاکرات برجام که روحانی و ظریف مسئولیت داشتند برای اثبات حسن نیت ایران لیست دانشمندانمان را در اختیار آژانس قرار دادند که عملا در اختیار آژانس‌های جاسوسی غربی قرار گرفت که شکل دهنده لیست ترور دانشمدان هسته‌ای ما شد.

تحلیلگر مسائل سیاسی در پایان تاکید کرد: ایران قطعا انتقام این ترور را در زمان و مکان مناسب خواهد گرفت؛ معتقدم که باید تمامی همکاری ها با آژانس انرژی هسته ای تا زمان انتقام ایران از عاملان این ترور باید کاملا قطع شود و دولت هم باید از ابراز حسن نیت از طریق ارائه اطلاعات محرمانه دست بردارد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا