ورزشی

از خنتو تا ریوالدو؛ شماره 11 های جادویی لالیگا

به گزارش “آلانه”، بازیکنانی که فصل 21-2020 در لالیگا شماره 11 را به تن دارند:

 

 

 

 

 

لوئیس ریوخا(آلاوس)….اینیه گو کوردوبا(بیلبائو)….توماس لمار(اتلتیکو)….عثمان دمبله(بارسلونا)….خورخه پومبو(کادیز)….امره مور(سلتا)….رافا سوارس(ایبار)….تته مورنته(الچه)….داروین ماچیس(گرانادا)….خاوی گالان(هوئسکا)….خوسه لوئیس مورالس(لوانته)….کیکه بارخا(اوساسونا)….کریستین تیو(بتیس)….مارکو آسنسیو(رئال مادرید)….عدنان یانوزای(سوسیداد)….پابلو هرویاس(وایادولید)….منیر الحدادی(سویا)….ساموئول چوکوئزه(ویارئال).

 

 

 

 

شماره 11 معمولا بر تن بازیکنانی است که سرعت بالا و قدرت گلزنی خوبی دارند. شماره 11 های زیادی در لالیگا چنین خصوصیاتی دارند. برای مثال عثمان دمبله، کریستین تیو، منیر الحدادی و چوکوئزه و….

 

 

 

 

در لوانته لوئیس مورالس شماره 11 را به تن دارد. به او لقب فرمانده را داده اند و این قدرت را دارد تا در طول هر بازی با مهارت و سختکوشی بالا برای تیمش تعیین کننده ظاهر شود. او هفته به هفته این کار را برای لوانته انجام می دهد. مورالس توانایی گلزنی و نیز درییل زنی بالایی دارد.

دیگر شماره 11 گلزن و سریع لالیگا مارکو آسنسیو استستاره رئال که از سال 2016 با شوت های راه دور و توانایی بالای دریبل زنی اش مشهور شد و امسال پس از رهایی از یک مصدومیت سنگین، پیراهن شماره 11 گرت بیل را تصاحب کرد.

 

 

 

 

عدنان یانوزای در سوسیداد هم شاید به اندازه ای که باید مورد تمجید قرار نمی گیرد. ستاره ای که در نتایج درخشان تیمش در فصل جاری نقش مهمی داشته است. او با شماره 11 در سوسیداد جادو می کند.

 

 

 

 

10 شماره 11 افسانه ای لالیگا

ماجیکو گونزالس(کادیز)، پاکو خنتو(رئال)، ریوالدو(بارسا و دپورتیوو)، رناتو(سویا) تیکی بگریستین(بارسلونا)، لری کانینگهام(رئال)، مانگو(آلاوس)، روماریو(والنسیا)، خورخه والدانو(رئال، آلاوس و ساراگوسا) و انریکه کویار(اتلتیکو).

در طول این همه سال، ستاره های درخشان برزیلی با قدرت و توانایی بالا با پیراهن شماره 11 خوش درخشیده اند از جمله ریوالدو، روماریو و ماگنو.

از ملی پوشان اسپانیایی هم می توان به بگریستین و کویار اشاره کرد.

 

 

 

 

پاکو خنتو هم در تیم ملی اسپانیا و هم در رئال مادرید شماره 11 را به تن داشت. او با شش قهرمانی جام باشگاه های اروپا بین سال های 1950 تا 1960 از این حیث رکورد دار است. خنتو با رئال 12 بار نیز قهرمان لالیگا شد و از این منظر رکورد در دست اوست. پس از او لری کانینگهام و والدانو شماره 11 رئال را بر تن کردند.

 

 

 

 

ماجیکو گونزالس ال سالوادوری هم سال ها با پیراهن شماره 11 کادیز خوش درخشید. او شاید شهرت خنتو را نداشت ولی هنوز هم در کادیز یک افسانه محسوب می شود و همچنان به وی و شماره یازدهش ادای احترام می شود.

 

 

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا laliga
This Content Is Provided By Laliga In Partnership With Varzesh3

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا