ورزشی

کریسمس مبارک! اعتراض به گل حساسی که مردود شد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، مسیر مارکو رز پس از سوت پایان بازی، مستقیما به دایره مرکزی منتهی شد. سرمربی بروسیا مونشن گلادباخ نیاز به صحت داشت. بنابراین در حالی که بازیکنان اینتر با شادی و فریاد مشغول رفتن به سمت رختکن بودند، او در جهت مخالف به سمت داور بازی، دنی ماکیلی حرکت کرد. او در میانه میدان با داور به گفتگو پرداخت و به گفته خودش کریسمس را پیشاپیش به وی تبریک گفت.

او مثل همه گلادباخی ها از اتفاقی که در دقیقه 83 بازی دیشب مقابل اینتر افتاد، ناراحت بود. گلادباخ که 3 بر یک از حریف عقب افتاده بود، با ضربه پلیا فاصله را به یک گل کاهش داده بود  و وقتی که دقیقه 83 رسیده بود، این بازیکن سومین گل خود را به ثمر رساند. 

 

اما در حالی که بازیکنان گلادباخ در آغوش یکدیگر بودند، تیم داوری درخواست VAR کرد و پس از مشورت های زیاد، ماکیلی و دستیارانش، بریل امبولو بازیکن مونشن گلادباخ را در منطقه آفساید تشخیص دادند و گل را مردود اعلام کردند. این در حالی بود که به نظر نمی رسید امبولو در مسیر دید هندانوویچ سنگربان اینتر باشد.

این حرفی است که مارکو رز می زند. او می گوید: من معتقدم موقعیت آفساید امبولو به گونه ای نیست که مانع از حرکت دروازه بان شود یا در میدان دید توپ و دروازه باشد. محل ایستادن او فرق دارد با اینکه مثلا شما از روی توپ بپرید و در صحنه گلزنی تأثیر مستقیم داشته باشید. 

 

البته انتقادات او به داوری به این صحنه خلاصه نمی شد و او عقیده داشت در گل دوم اینتر هم روی تورام بازیکن تیمش خطایی صورت گرفته است. در نهایت اما گلادباخ با شکستی تلخ بازی را ترک کرد در حالیکه اینتر حداقل به اندازه یک 90 دقیقه دیگر در لیگ قهرمانان اروپا فرصت زندگی خواهد داشت. آنها با گل های دارمیان و دو گل لوکاکو و البته با مردود شدن گل پلیا این مسابقه را به سود خود تمام کردند.

کریستوف کرامر بازیکن مشهور گلادباخ در این باره گفت: بدون تردید دروازه بان آنها توپ را می دید و امبولو به هیچ عنوان مسیر دید او را نگرفته بود. به نظر من این یک اشتباه واضح است. چون حتی مهاجم تیم ما هم نمی داند که پلیا قرار است توپ را به کدام سمت شلیک کند بنابراین تاثیری روی آن ندارد. با این حال، ماکیلی داور هلندی، این سوت را برای گلادباخ نزد تا بروسیا همچنان نگران صعود به دور بعدی لیگ قهرمانان باشد.

او ادامه داد: اگر بازی دیروز با یک برد خانگی به پایان می رسید، صعود به دور حذفی قطعی بود اما حالا هر 4 تیم گروه شانس صعود دارند. اما اگر گلادباخ 8 امتیازی بتواند چهارشنبه آینده در مادرید از رئال امتیاز بگیرد به دور بعدی صعود خواهد کرد. با این حال هر دو مسابقه پایانی این گروه برای 4 تیم حکم مرگ و زندگی را دارد و هیچ تیمی با خیال آسوده به میدان نمی رود. از جمله رئال مادرید که در صورت پیروزی احتمالی شاختار مقابل اینتر، اگر با گلادباخ به تساوی برسد، از دور مسابقات حذف می شود.

 

البته گلادباخ این شانس را دارد تا در صورت تساوی بین اینتر و شاختار، حتی در صورت شکست در برابر رئال نیز به دور یک هشتم نهایی صعود کند. روس در این باره می گوید: همه تیم ها شانس صعود دارند و این کمی نگران کننده است. اما به هر حال ما باید سعی کنیم سرنوشت این گروه را در مادرید و به دست خودمان رقم بزنیم.

کرامر در ادامه صحبت هایش درباره دیدار مقابل اینتر گفت: اگر می خواهید در برابر اینتر پیروز شوید باید عملکردی عالی داشته باشید. ما دیروز بد کار نکردیم اما عالی هم نبودیم.

دیگر سوال خبرنگاران از مارکو روس این بود که در گفتگو با داور در پایان مسابقه چه چیزی به او گفته است؟ او با خنده گفت هیچی، فقط پیشاپیش کریسمس را به او تبریک گفتم.

 

کریسمس مبارک! اعتراض به گل  حساسی که مردود شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا