ورزشی

پیکان چگونه به قایدی و مطهری فرصت گلزنی نداد؟

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، پیکان تهران که امسال با مدیریت اکبر محمدی و هدایت مهدی تارتار شخصیت تیمی بهتری پیدا کرده و با وجود هزینه پایین در امر جذب بازیکن، کیفیت خوبی از فوتبال را به نمایش می‌گذارد دیروز هم یک امتیاز ارزشمند را از استقلال گرفت تا به روزهای خوب آینده بیندیشد.

خودروسازان پایتخت روز گذشته در شرایطی مقابل استقلال به میدان رفتند که مهدی تارتار سیستم بازی تیمش را تغییر داد و با بهره بردن از چند بازیکن جدید در ترکیب سعی کرد راه های نفوذ استقلال را به طور کامل ببندد. اینطور که از نحوه بازی و آرایش تیم پیکان در زمین مشخص بود، تارتار و همکارانش آنالیز دقیقی از حرکات تاکتیکی و تکنیکی استقلالی ها داشتند و همین که در طول مسابقه موقعیت زیادی به حریف ندادند گواه این امر است.

 

 

پیکان در مسابقه دیروز با 3 مدافع مرکزی به میدان رفت و این نشان می‌داد که کادرفنی این تیم قصد داشته ارسال های عمقی استقلالی‌ها برای قایدی و مطهری را خنثی کند. آبی ها که در بازی های گذشته نیز با فرستادن توپ های بلند پشت دفاع حریفان قایدی و مطهری را صاحب توپ می‌کردند و در موقعیت گلزنی قرار می‌دادند، در بازی با پیکان نیز سعی داشتند همین کار را انجام بدهند اما تارتار و همکارانش مانع از این امر شدند.

در جریان بازی دیروز به غیر از ضربه ای که در دقایق پایانی مطهری روی یک ارسال بلند به توپ زد و دریس دروازه بان پیکان آن را مهار کرد، زوج خط حمله استقلال حتی یکبار دیگر هم نتوانستند توپ پشت دفاع مال کنند و این نشان از عملکرد فوق العاده نفرات دفاعی پیکان دارد.

 

 

اگرچه برخی انتقادها به سیستم بازی پیکان در بازی دیروز انجام شده اما اینکه در طول مسابقه موقعیت خاصی به استقلال با تمام بزرگی اش داده نمی‌شود نشان از یک شرایط خوب تاکتیکی در تیم تحت هدایت مهدی تارتار دارد.

تارتار در مصاحبه‌ای که امروز انجام داده نیز در این باره صحبت کرده و گفته است: «ما تیمی هستیم که باید پلن‌های مختلفی برای بازی‌های مختلف داشته باشیم. قرار نیست مقابل استقلال همانطور بازی کنیم که مقابل شهر خودرو بازی کردیم. بازی ما مقابل استقلال هوشمندانه و تاکتیکی بود. اگر بازیکنان خلاقی مانند مهدی قایدی، وریا غفوری، ارسلان مطهری و میلیچ به چشم نمی‌آیند، یعنی پیکان خوب بازی کرده است. استقلال به غیر از توپ آخر که به دانشگر رسید، موقعیت دیگری نداشت.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا