سیاسی

طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌ها با اولویت بررسی می‌شود

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار  مجلس  گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان، در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۱۲ آذر) مجلس شورای اسلامی بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های اسلامی شهر و روستا با اولویت با ۱۷۴ رأی موافق از مجموع ۲۵۱ نماینده به تصویب رسید.

بنابر این گزارش محمدصالح جوکار به عنوان درخواست کننده در اولویت قراردادن بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های اسلامی شهر و روستا گفت: اصلاح این قانون درجلسات کمیسیون مطرح شد و موارد مهمی در رابطه با جایگاه ریاست جمهوری و تبیین معیار‌ها و نقش ریاست جمهوری مدنظر قرار گرفت. همچنین در رابطه با انتخابات شورا‌ها نیز مسئله نظارت بر انتخابات و ارتقای عملکرد آن مورد توجه قرار گرفت.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس ادامه داد: در این قانون پیش بینی شده است که در طول ۴ سال هیات نظارت بر انتخابات همچنان بر عملکرد شورا‌ها نظارت داشته باشد، یعنی اینگونه نباشد که مجلس در طول ۴ سال پیش رو هیچ نقشی در نظارت بر عملکرد شورا‌ها نداشته باشد، چرا که فساد‌هایی در دوره پنجم انتخابات شورا‌ها شکل گرفت تا جایی که قوه قضائیه ورود کرد، لذا ما می‌خواهیم این اتفاق مجدداً نیفتد، بنابراین نظارت بر عملکرد شورا‌ها در آینده اتفاق مهمی است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس یازدهم بیان کرد: در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری نیز نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم و باید یک طرح واجد شرایط لازم را انتخاب کرد که عملکرد آن قابل دفاع باشد و میان قوه مقننه و مجریه تعامل برقرارکند، لذا از نظر زمانی نیاز به اولویت داریم، چرا که اگر زمان را از دست دهیم اصلاح قانون انتخابات برای انتخابات پیش رون کارایی نخواهد داشت، بنابراین از نمایندگان می‌خواهم به این اولویت رأی مثبت دهند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا