هنری

معرفی هیات‌انتخاب دیگرگونه‌های اجرایی تئاتر فجر

خبرآنلاین: ندا شاهرخی، حسین توازنی‌زاده و امیر راد، به عنوان هیات انتخاب بخش دیگرگونه‌های اجرایی سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

 

معرفی هیات‌انتخاب بخش دیگرگونه‌های اجرایی تئاتر فجر

 

 هیات‌انتخاب آثار بخش دیگرگونه‌های اجرایی سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، متشکل از ندا شاهرخی، حسین توازنی‌زاده و امیر راد، ارزیابی آثار این بخش را در سه مرحله انجام خواهند داد.

 

ندا شاهرخی دارای مدرک فوق‌لیسانس تئاتر از دانشگاه «پاریس ۸» و دانشجوی دکترا با تخصص تئاتر اجتماعی- کاربردی، مدیر هنری موسسه بین‌المللی فانوس هنر پارس و مدرس بازیگری و کارگردانی است. از جمله فعالیت‌های او می‌توان به اجراهای متعدد داخلی و بین‌المللی در مقام کارگردان در حوزه تئاتر در مکان‌های نامتعارف اشاره کرد.

 

حسین توازنی‌زاده، فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ارشد سینما و دانشجوی دکترای مطالعات فیلم در دانشگاه خرونینگن هلند است. مطالعات و آثار او به عنوان کارگردان عمدتا متمرکز بر اجراهای مکان‌محور با محوریت معماری، فیلم، حافظه و احساسات است. اجراهای او در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی تاکنون موفق به کسب جوایز متعددی برای توازنی‌زاده و گروه هنرهای اجرایی کاریز شده است.

 

امیر راد، دارای مدرک کارشناسی‌ارشد نقاشی از دانشگاه هنر، مدیر و موسس کانون نیومدیای موزه هنرهای معاصر تهران، رئیس هیات‌مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران و مدرس و پژوهش‌گر دانشگاه است. راد در بسیاری از فستیوال‌ها و جشنواره‌های داخلی و خارجی از جمله دوره‌های گوناگون جشنواره هنرهای تجسمی فجر، جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران و… به عنوان عضو شورای سیاستگذاری، هیئت‌انتخاب، هیئت‌داوران و کیوریتور حضور داشته است.

 

در بخش دیگرگونه‌های اجرایی، صاحبان ۷۴ ایده متقاضی حضور شدند که مطابق فراخوان، پس از دریافت ایده‌ها و ویدئوهای ۵ دقیقه‌ای تشریح‌کننده، اثر آن‌ها توسط هیئت‌انتخاب بررسی شد. اسامی آثار پذیرفته‌شده جهت حضور در مرحله دوم، به منتخبین اعلام و از سوی هیات‌انتخاب به گفت‌وگو دعوت شدند. در این مرحله، جلساتی آنلاین با صاحبان آثار برگزار شد و منتخبین چگونگی اجرای خود را تشریح کردند تا در نهایت آثار پذیرفته‌شده برای حضور در مرحله سوم انتخاب شود. صاحبان آثار منتخب در مرحله سوم می‌بایست از ٨ تا ١۵ دی‌، اثر کامل خود را به هیات انتخاب ارائه کنند. اسامی آثار راه‌یافته نهایی به جشنواره نیز نیمه دی‌ اعلام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا