سیاسی

سی و چهارمین کمیته دائمی احزاب آسیایی برگزار شد

پنل اس ام اس هیرو

سی و چهارمین کمیته دائمی احزاب آسیایی برگزار شدبه گزارش  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، سی چهارمین جلسه کمیته دائمی احزاب آسیایی(آی کپ) به صورت برخط و به میزبانی کره جنوبی برگزار شد.

در این اجلاس نمایندگان احزاب کشورهای عضو از کشورهایی همچون کره جنوبی، فیلیپین، ترکیه، ژاپن، استرالیا، روسیه، سریلانکا، نپال، لبنان، کمبوجیه، مالزی، چین، هند، آذربایجان، بنگلادش، اندونزی و … حضور داشتند.

همچنین در این اجلاس چند تن از اعضای کنفرانس دائمی احزاب سیاسی در آمریکای جنوبی و کارائیب و احزاب سیاسی آفریقا نیز حضور داشتند.

از جمهوری اسلامی ایران نیز  و از حزب موتلفه اسلامی حسن غفوری فرد و مهدی تهرانی قائم مقام معاونت بین الملل حزب موتلفه اسلامی حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، سخنرانان در این جلسه در مورد آینده اقتصادی_سیاسی آسیا و جهان در دوران پسا کرونا و برنامه ریزی برای پیشبرد اهداف سازمان احزاب آسیایی بحث و تبادل نظر شد.

حسن غفوری فرد به نمایندگی از ایران یکی از سخنرانان این اجلاس بودند که در ارتباط با موضوع بیماری کرونا و تأثیر آن بر روابط انسانی و بین المللی و همچنین به بررسی تأثیر این بیماری بر اقتصاد منطقه و آسیا سخنرانی کرد.

در سی چهارمین جلسه کمیته دائمی احزاب آسیایی(آی کپ) مقرر شد در زمینه برگزاری چهارمین نشست مجمع آسیایی اروپایی به میزبانی شهر پراگ جمهوری چک نطرات خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

 در این اجلاس از جمهوری مغولستان به عنوان میزبان خواسته شد با توجه به لغو اجلاس جوانان و زنان  احزاب عضو آی کپ به دلیل شیوع ویروس کرونا تاریخ‌های جدید خود را به دبیرخانه ارسال کند.

در پایان هان جوزه ونیشیا دبیرکل احزاب آسیایی بر دستیابی بر اهداف پیش بینی شده در این جلسه و همکاری فنی و علمی بهتر اعضا در زمینه جلوگیری و پایان دادن به بیماری کرونا چلسه تاکید کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا