سیاسی

حیدری: طرح لغو تحریم‌ها با حضور نمایندگان همه نهاد‌ها بررسی و تصویب شد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه آلانه، شهریار حیدری نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و محمدی مشاور راهبردی رئیس مجلس امشب یازدهم آذر ماه با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بررسی جزئیات مصوبه اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها پرداختند.

حیدری نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه طرح راهبردی لغو تحریم‌ها از سه ماه پیش در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قرار گرفته بود، اظهار کرد: در گذشته، تا این دوره از مجلس شورای اسلامی همواره شورای عالی امنیت ملی محور بحث‌های برجامی بود، چند ماه پیش رئیس مجلس در جلسه‌ای اظهار داشت که به هر شکل این موضوع باید به مجلس برگردد چرا که نمایندگان عصاره ملت هستند. با متقاعد کردن شورای عالی امنیت ملی مصوبات شورا باید به تایید رهبر انقلاب برسد و بعد از تایید ایشان به قانون تبدیل می‌شود.

او افزود: این موضوع به مجلس شورای اسلامی بازگشت و اجازه دادند در مجلس به موضوعات برجام، تبعات و ابعاد آن پرداخته شود، همه نهاد‌هایی که ضرورت داشت در این طرح مشارکت کردند و کمیسیون بحث‌ها را باز گذاشت تا اعضای کمیسیون‌های دیگر در جلسات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حضور پیدا کنند.

حیدری اظهار کرد: رئیس مجلس ساعت‌ها بر روی این موضوع کار کرد، در یکی از جلسات این کمیسیون رئیس مجلس چهار ساعت حضور پیدا کرد، در واقع یک وقتی فراتر از وقت صحن علنی مجلس بر روی این موضوع گذاشته شد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: تمام محور بحث‌ها و مواد ۹ گانه با حضور دستگاه‌ها از جمله سازمان انرژی اتمی، وزارت امور خارجه و نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی با اطلاع از توان جمهوری اسلامی ایران، دولت و سازمان انرژی اتمی طرح تهیه شد لذا همه بندهای این طرح مورد بررسی قرار گرفت که آیا ما توانمند هستیم یا نه؟.

در حال تکمیل…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا