ورزشی

حدسیات گزارشگر اصفهان و جنجال هفته

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1722609/56

زمان: 13:11  
1399/09/11

بازدید: 11,508

ناظر داوری دیدار ذوب آهن و پیکان می گوید که داور این بازی به هیچ وجه از تصاویر تلویزیونی استفاده نکرده و داور چهارم به او کمک کرد.

به گزارش “آلانه”، در دقیقه 82 دیدار هفته سوم لیگ برتر میان ذوب آهن و پیکان، سیدرضا مهدوی داور مسابقه یک ضربه پنالتی به سود پیکان اعلام کرد که پس از گذشت چند دقیقه از تصمیم خود منصرف شد. با وجود گذشت چند روز، هنوز ابهامات در مورد چگونگی این تغییر نظر وجود دارد. گفته می شد داور با حضور در کنار زمین، تصویر این خطا را از طریق دوربین های آنجا مشاهده کرده و تصمیمش را تغییر داده است ولی کمیته داوران معتقد است داور چهارم در این زمینه به مهدوی کمک کرده است.

علیرضا یزدانی که در آن بازی ناظر داوری بود، در گفتگو با برنامه فوتبال برتر در خصوص اتفاقات ورزشگاه فولادشهر گفت: تا دقیقه 82 اتفاق خاصی رخ نداد و داور خیلی خوب قضاوت کرد و در تمامی صحنه ها حضور داشت. اما در این دقیقه ایشان بر اساس زاویه دید نامناسبی که داشتند، تصمیمی اتخاذ کردند که با صحنه مطابقت نداشت.

او ادامه داد: لذا این صحنه یک سری اعتراضات و درگیری هایی را به دنبال داشت. داور چهارم در لحظه وقوع این صحنه نزدیک تر از میانه زمین بود. یعنی برای کنترل منطقه فنی ذوب آهن، در آنجا حضور داشت. لذا ایشان در آن لحظه، صحنه را کامل دیده بود و بلافاصله پس از وقوع آن اتفاق، از طریق سیستم رادیویی به داور وسط اطلاع داد.

وی گفت: اما چون درگیری و اعتراض رخ داد، کمی زمان برد. داور تا به کنار زمین آمد و با داور چهارم صحبت کرد، پس از مشورت با ایشان، تصمیم را به درستی عوض کردند و عدالت در آن صحنه اجرا شد.
یزدانی در ادامه اضافه کرد: در مورد اینکه گفته می شود داور به کنار زمین آمده و از طریق تصاویر ضبط شده این تصمیم را گرفته باید عرض کنم گزارشگر محترم بازی از روی حدسیات صحبت کرده بود و این باعث شد تا شبهه ایجاد شود که این اتفاق رخ دهد.

وی ادامه داد: از آنجایی که در لیگ برتر حتی در زمان 6 داور بودن، همکاری تیمی کمتر دیده بودیم، برای بینندگان شاید غیرقابل قبول باشد که داور چهارم در این صحنه به داور اطلاعات داده باشد و در اصل این حرکت، یک همکاری تیمی بود.

این ناظر داوری گفت: از لحاظ مقررات فیفا این امر میسر نیست که داور از طریق تصاویر تلویزیونی این تصمیم را گرفته باشد. حتی عده ای می گفتند که من به داور اطلاع دادم که تصمیمش را عوض کند. در حالیکه من اصلا در جایگاه VIP حضور داشتم و من از صحنه دور بودم و سیستم رادیویی و تلویزیونی نداشتم و حتی گوشی تلفن همراهم را همچون همیشه در زمان نظارت خاموش کرده بودم.
یزدانی در پایان گفت: باید حتما گواهی لازم از سوی فیفا صادر شود. فیفا در یک صورت اجازه داده از سیستم های تلویزیونی در ورزشگاه داده است که آن هم برای بحث سلامتی بازیکنان است و این مجوز فعلا در ایران صادر نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا