ورزشی

جام باشگاه‌های جهان؛ 13 تا 23 بهمن در قطر (عکس)

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، فیفا و کمیته محلی برگزاری جام جهانی باشگاه‌ها ۲۰۲۰ در قطر، برنامه‌ریزی کامل این دوره از مسابقات را انجام داده و استادیوم‌های میزبان جام جهانی باشگاه‌ها را مشخص کرده‌اند.

 

جام جهانی باشگاه‌ها ۲۰۱۹ که با قهرمانی لیورپول به پایان رسید، در دو استادیوم جاسم بن حمد (السد) و خلیفه میزبانی شد، اما این دوره با سه استادیوم جام جهانی ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد.

 

لیورپول مدافع عنوان قهرمانی جام باشگاه های جهان محسوب می‌شود.

 

دیدار نخست و افتتاحیه مسابقات میان الدحیل قطر به عنوان نماینده کشور میزبان و اوکلند سیتی نیوزلند به عنوان نماینده اقیانوسیه، اول فوریه ۲۰۲۱ در استادیوم الجنوب برگزار می‌شود.

 

الاهلی مصر، اوکلند سیتی نیوزلند، لیورپول انگلستان و الدحیل قطر چهار تیمی هستند که جواز حضور در جام باشگاه های جهان را کسب کرده اند.

 

برنده این دیدار در مرحله بعدی طبق قرعه کشی به مصاف نماینده آسیا، کونکاکاف یا آفریقا خواهد رفت و دو تیم دیگر نیز در این مرحله با یکدیگر رقابت خواهند کرد. دیدار شماره ۲ جام جهانی باشگاه‌ها در استادیوم الریان برگزار خواهد شد که روز ۱۸ دسامبر (۲۸ آذر) با برگزاری فینال امیر کاپ قطر به صورت رسمی و به عنوان چهارمین استادیوم از هشت استادیوم میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ افتتاح خواهد شد. دیدار شماره ۳ جام جهانی باشگاه‌ها نیز در استادیوم اجوکیشن سیتی برگزار می‌شود. هر دو دیدار چهارم فوریه برگزار خواهد شد.

 

بازندگان این مرحله (دیدار شماره ۲ و ۳) برای رتبه پنجم و ششمی در روز هفتم فوریه در استادیوم اجوکیشن سیتی به مصاف هم خواهند رفت. در همین روز و طبق قرعه‌کشی یکی از برندگان دیدارهای شماره ۲ یا ۳، نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی را در استادیوم الجنوب با قهرمان کوپا لیبرتادورس برگزار می‌کنند و دیگر دیدار نیمه نهایی نیز، هشتم فوریه در استادیوم الریان برگزار می‌شود که یک سوی آن بایرن مونیخ است.

 

دیدار فینال و رده‌بندی نیز، روز یازدهم فوریه در استادیوم اجوکیشن سیتی برگزار می‌شود. به این ترتیب در جام جهانی باشگاه‌ها، استادیوم اجوکیشن سیتی میزبان چهار مسابقه است و دو استادیوم الجنوب و الریان نیز هر کدام از دو دیدار میزبانی خواهند کرد‌.

 

در این رقابت ها حضور سه تیم بایرن مونیخ، نیواکلند نیوزلند، الدحیل قطر و الاهلی مصر قطعی شده و حالا همه در انتظار رونمایی از قهرمان آسیا، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی هستند. همچنین بازی های لیگ قهرمانان در اقیانوسیه لغو شده است.

 

سه تیم دیگر این رقابت‌ها پس از برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا، آمریکای جنوبی و کانکاکاف مشخص خواهند شد. با این حال لوگوی پرسپولیس به عنوان فینالیست لیگ قهرمانان آسیا از منطقه غرب در پوستر جام جهانی باشگاه‌ها گنجانده شده است و برنده دیدار فینال در روز ۱۹ دسامبر (۲۹ آذر) تکلیف نماینده آسیا را نیز مشخص خواهد کرد.

 

اولین بازی پرسپولیس (در صورت صعود) روز 16 بهمن خواهد بود که پیروزی در آن صعود به نیمه نهایی را در پی خواهد داشت.

 

فینال لیگ قهرمانان آمریکای جنوبی یا کوپا لیبرتادورس طبق برنامه روز شنبه ۲۳ ژانویه (۴ بهمن) در ورزشگاه ماراکانا برزیل برگزار خواهد شد.

 

دیدار فینال لیگ قهرمانان کانکاکاف نیز ۲۲ دسامبر (۲ دی‌ماه) در ایالت متحده آمریکا برگزار می‌شود.

 

 

تقویم و برنامه بازی‌های جام جهانی باشگاه‌ها ۲۰۲۰ در یک نگاه:

* اول فوریه ۲۰۲۱ (۱۳ بهمن)
استادیوم الجنوب
الدحیل قطر – اوکلند سیتی نیوزلند

* چهارم فوریه ۲۰۲۱ (۱۶ بهمن)
 استادیوم الریان
بازی دوم طبق قرعه کشی

* استادیوم اجوکیشن سیتی
بازی سوم طبق قرعه کشی

در این مرحله برنده بازی اول و قهرمانان آسیا، آفریقا و کانکاکاف طبق قرعه کشی با یکدیگر بازی می‌کنند.

هفتم فوریه (۱۹ بهمن)
استادیوم اجوکیشن سیتی 
بازنده بازی دوم – بازنده بازی سوم (بازی پنجم و ششمی جام)

* استادیوم الجنوب 
قهرمان لیبرتادورس – برنده بازی دوم یا سوم (طبق قرعه کشی)

*هشتم فوریه ۲۰۲۱ (۲۰ بهمن)
استادیوم الریان
بایرن مونیخ – برنده بازی دوم یا سوم (طبق قرعه کشی)

*یازدهم فوریه (۲۳ بهمن)
استادیوم اجوکیشن سیتی
بازنده دیدار پنجم و ششم  (دیدار رده بندی)

*استادیوم اجوکیشن سیتی
برنده دیدار پنجم و ششم (دیدار فینال)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا