سیاسی

تمامی قطعات گلوگاهی نداجا توسط شرکت‌های دانش بنیان ساخته شده است

به گزارش  خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه،   امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در آیین رونمایی و نمایشگاه دستاورد‌های تحقیقاتی و صنعتی نیروی دریایی ارتش که عصر امروز در ستاد این نیرو برگزار شد اظهار کرد: حرکت جهادی از سال ۱۳۶۲ با فرمان مقام معظم رهبری در مجموعه نیرو‌های مسلح آغاز شد و از آن روز تاکنون حرکت بالنده‌ای برای رفع گلوگاه‌ها و دستاورد‌های دفاعی شاهدیم که پیشرفت‌های زیادی اتفاق افتاده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش در حوزه جهاد خودکفایی پیشگام بوده است، افزود: نیروی دریایی در تمامی عرصه‌ها حرکت جهادی را آغاز کرده و اوج این بالندگی را در سال ۸۸ با حضور مقام معظم رهبری و الحاق ناوشکن جماران تجربه کردیم.

امیردریادار خانزادی تاکید کرد: مجموعه جهاد خودکفایی نیروی دریایی از سال ۶۲ تاکنون به طور پیوسته نمونه‌های مختلفی از محصولات جهادی برای رفع گلوگاه‌های فناورانه و آمادگی رزمی و توسعه تجهیزات و فناوری‌هایی که نیروی دریایی انجام داده است.

او گفت: نیروی دریایی در مسیر انقلاب مجاهدت خاموشی را آغاز کرده و در عرصه‌های رزم زمین و هوا نگاه جدی محققین و تجربه آن‌ها حرکت روبه رشدی داشته و گام‌های خوبی برداشته ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه عرصه فناوری نیروی دریایی از پیچیدگی طراحی و ساخت بیشتری نسبت به سایر عرصه‌ها برخوردار است، یادآور شد: عرصه دریا عرصه دشواری است، امروز با رهنمود‌ها و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و فرامین ایشان نگاه ملی به این عرصه رشد و توسعه داشته و پشتیبانی‌های گسترده‌ای از مجموعه جهادی نیرو‌های مسلح شده است.

او خاطر نشان کرد: نمایشگاه‌های سال گذشته مرهون تلاش‌هایی بود که نیروی دریایی در عرصه دفاع و کار‌های جهادی انجام داده بود و در ۲۶ خرداد سال ۹۸ و در حضور فرماندهی معظم کل قوا ایشان فرمودند که قطعات را خودتان بسازید. این نگاه عمیق مقام معظم رهبری موجب شد تا شرکت‌های شاخص به ما بپیوندند و نمایشگاه جهادی امسال رویکرد جدیدی به خود بگیرد.

امیردریادار خانزادی با بیان اینکه تمامی قطعات گلوگاهی توسط شرکت‌های دانش بنیان ساخته و تامین شده است، خاطر نشان کرد: فرامین مقام معظم رهبری برکات زیادی دارد و ما توفیقات زیادی داشتیم. امروزه جوانان و شرکت‌هایی با توانمندی بالا پای کار آمدند که برای ما فرصت بزرگی است. نیروی دریایی حرکت‌هایی را آغاز کرده که گلوگاه‌های بسیار بزرگی برای کشوربرطرف خواهد کرد.

وی افزود: در حوزه رانش دریایی، انواع موتور‌های دریایی و قطعات مختلف توفیقات زیادی داشته ایم.

او گفت: نمایشگاه جهاد امسال حرکتی برای جهش بسیار بزرگ است که نتایج آن را در سال ۱۴۰۰ شاهد خواهیم کرد. جهش بزرگی را تجربه خواهیم کرد که نسل فناوری نیروی دریایی را به چند نسل جلوتر خواهد برد.

امیر دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: امروز تحریم‌ها به فرصت تبدیل شده و نیروی دریایی با تکیه بر ظرفیت‌های بومی و داخلی آینده‌ای روشن دارد و در این مسیر قدردان محبت‌ها و حمایت‌ها در ستاد‌های مختلف هستیم و همچنان تقاضا داریم این حمایت‌ها ادامه داشته باشد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با حرکت جهادی همه قطعات گلوگاهی در داخل تولید می‌کند، یادآور شد: بخشی از توانمندی‌های نیروی دریایی ارتش در این نمایشگاه وجود دارد و دستاورد‌های خوبی درآینده خواهیم داشت که جهش بسیار خوبی در ساخت پیشران‌های دریایی ایجاد می‌کند.

او درباره تحولات نیروی دریایی ارتش در حوزه دفاعی خاطرنشان کرد: تمرکز نیروی دریایی ارتش بر روی ساخت تجهیزات دریایی بوده و ساخت زیردریایی‌ها و ناوشکن‌ها را از سال‌های قبل آغاز کردیم.

امیردریادار خانزادی افزود: امروز ضریب فناوری تجهیزات و شناور‌ها را رشد و توسعه دادیم و نسل جدیدی از شناور‌های بومی درحال تولید است. موشک ها، اژدرها، مین ها، مهمات و تمام تجهیزات نیروی دریایی بومی و تولید داخل است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا