ورزشی

پزشک مارادونا: من مقصر مرگ دیگو نیستم!

به گزارش “آلانه”، لئوپولدو لوکه، پزشک دیگو مارادونا گفت که وی همه تلاش هایش را برای اسطوره فوتبال آرژانتین و قهرمان سابق جام جهانی فوتبال، که هفته گذشته بر اثر حمله قلبی درگذشت، انجام داده است.
طی روزهای گذشته دادستان های سان ایسیدرو، شهری نزدیک به استان بوینس آیرس، اعلام کردند که آنها در رابطه با علت مرگ دیگو مارادونا، در حال تحقیق در مورد دکتر لوکه پزشک اسطوره آرژانتین هستند. البته این در حالی است که تلویزیون آرژانتین نشان داد که پلیس به مطب و خانه این دکتر حمله کرده است.

منابع قضایی به خبرگزاری فرانسه گفتند که این تحقیقات پس از ابراز نگرانی دختران مارادونا در مورد روند کارهای درمانی که وی برای بیماری قلبی اش در خانه خود انجام داده بود، آغاز شده است.

 

در اواخر روز گذشته، دکتر لوکه 39 ساله در رابطه با اتهاماتی که به وی نسبت داده شده است، یک کنفرانس تلویزیونی احساسی برگزار و اعلام کرد که وی با وجود حمله پلیس به خانه و مطبش، چیزی برای پنهان کردن ندارد.
او در این کنفرانس تلویزیونی در حالی که به شدت گریه می کرد و اشک می ریخت، گفت: شما می خواهید بدانید که من مسئول چه چیزی هستم؟ به خاطر اینکه او را دوست داشتم، از او مراقبت کردم. 

او ادامه داد: دیگو باید به یک مرکز توان بخشی می رفت. ولی او نمی خواست این کار را انجام دهد. من شخصی هستم که از او مراقبت می کردم. من به هر کاری که کردم افتخار می کنم. چیزی برای پنهان کردن ندارم. من در اختیار دستگاه عدالت هستم.

 

ماتیاس مورلا وکیل مارادونا خواستار تحقیق در مورد این ادعا شد که آمبولانس ها در پاسخ به تماس اضطراری در روز مرگ مارادونا، بیش از نیم ساعت طول کشید تا به خانه او برسند. اما سپس مشخص شد این ادعا صحت ندارد و آمبولانس ها پس از 11 دقیقه به خانه مارادونا رسیده اند.

گزارش مقدماتی معاینه جسد مارادونا پس از مرگ نشان داد که علت مرگ اسطوره 60 ساله فوتبال آرژانتین، اِدِمِ (پرخونی) حاد ریه که ناشی از نارسایی مزمن قلبش است، بوده است. گزارش های سم شناسی در این خصوص هنوز ثبت نشده است.

 

یک منبع نزدیک به تحقیقات در سان ایسیدرو گفت: تحقیقات ما ادامه دارد، ما با شاهدان از جمله اعضای خانواده مارادونا صحبت می کنیم. یکی از اعضای خانواده مارادونا که خواست نامش فاش نشود گفت: کلینیک به وی توصیه کرده بود که مارادونا برای بستری شدن به جای دیگری مراجعه کند، اما خانواده دیگو تصمیم دیگری گرفتند. دختران وی برای مرخص شدن مارادونا از بیمارستان، فرم های ترخیص را امضا کردند.

همچنین لوکه پزشک مارادونا گفت که نمی داند چرا با وجود احتمال حمله قلبی به مارادونا، در خانه او دستگاه الکتروشوک برقی وجود نداشت. او گفت: من یک جراح مغز و اعصاب هستم و وظیفه مراقبت از مارادونا در خانه بر عهده من نیست. 

 

لوکه در ادامه گفت: یک روانپزشک از خانواده دیگو خواسته بود که همیشه در مقابل خانه او آمبولانس وجود داشته باشد. من نمی دانم چه کسی مسئول این واقعیت است که آمبولانسی در نزدیکی خانه او وجود نداشت.

لوکه در پایان افزود: دیگو بسیار ناراحت بود، او می خواست در خانه اش تنها باشد و این به این معنا نیست که دختران، خانواده یا اطرافیانش را دوست نداشت. او یک مرد شجاع بود.

یک منبع قضایی به خبرگزاری فرانسه گفت که هنوز هیچ شکایت رسمی در این خصوص ثبت نشده است. دفتر دادستانی منتظر نتیجه آزمایشات سم شناسی بر روی بدن مارادونا است. سه دادستان که در این پرونده کار می کنند پرونده های پزشکی وی و همچنین تصاویر ضبط شده از دوربین های امنیتی محله را درخواست کرده اند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا