سیاسی

مهلت ۲ ماهه به کشور‌های اروپایی برای انجام تعهدات اقتصادی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، عباس مقتدای خوراسگانی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی درباره طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها گفت: دیروز در مجلس طرحی تصویب شد که براساس آن باید اقداماتی برای صیانت از حقوق ملا ایران انجام شود که ۹ ماده قانونی دارد و دیروز بعد از تصویب دو فوریت آن در مجلس، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ماموریت پیدا کرد، مفاد آن را بررسی و اصلاحات مورد نظر را انجام دهد.

وی ادامه داد: در نهایت این طرح در قالب ۹ ماده به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شد تا در دستور کار قرار بگیرد.

مقتدایی اضافه کرد: اگر کشور‌های اروپایی که در زمینه‌های بانکی و اقتصادی وخرید نفت به ایران متعهد بودند، تا ۲ ماه آینده تکالیف خودشان را انجام ندهند، دولت به خروج از همکاری پروتکل الحاقی موظف است.

وی گفت: در طول سال‌های گذشته برای حسن نیت و همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی برخی نظارت‌ها و بازدید‌ها را پذیرفته بودیم و ما تکالیفی را انجام دادیم، اما آن‌ها به تعهدات خودشان عمل نکردند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: این زمان ۲ ماهه برای این داده شده تا اگر واقعا می‌خواهند به تعهدات عمل کنند فرصتی داشته باشند وگرنه موضوع خروج از پروتکل الحاقی را اعلام کردیم.

وی خاطرنشان کرد: اینکه با رویکرد دد منشانه دشمن دست به ترور می‌زند نشان از عجز دشمن در برابر توانایی‌های دانشمندان ایرانی و موفقیت‌های بی شمار دانشمندان دارد. در حوزه‌هایی نظیر رادیو دارو‌ها و هوافضا خوب پیش می‌رویم و دشمن نمی‌تواند پیشرفت ایران را تحمل کند.

مقتدایی در پایان خاطر نشان کرد: قویتر شدن ایران در عرصه‌های مختلف با اعتماد به نفسی که در ملت ایران وجود دارد باید پیشرفت کشور را تداوم بدهیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا