ورزشی

ماجرای کشف فرهاد مجیدی در 14 سالگی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، صادق درودگر رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال و یکی از اعضای هیئت رئیسه سازمان لیگ است که فعالیت های او نقش مهمی در درآمدزایی تشکیلات فوتبال در ایران دارد.

این چهره فوتبالی که در تجربیات زیادی در فوتبال و همینطور فوتسال دارد، اخیرا با راه اندازی پیجی در اینستاگرام به دنبال بازگو کردن خاطرات سالیان گذشته خود است و در اولین بخش های فعالیت جدید خود به چگونگی کشف فرهاد مجیدی پرداخته، که مشخص می‌شود او نقش مهمی در معرفی او به بزرگان فوتبال آن مقطع در ایران دارد.

درودگر حرف‌هایش در مورد چگونگی اولین برخورد با فرهاد مجیدی را اینطور توضیح می‌دهد:« زمانی که در هیئت فوتبال کارگران بودم، در باشگاه بهمن هم حضور داشتم. باز قبل‌تر مربی تیم نوجوانان نیروی زمینی بودم که قهرمان تهران شد. در همین زمان بود که یک بازی در زمین تختی شماره یک تهران داشتیم، در ورزشگاه تختی شماره 2 هم یک بازی دیگر در حال برگزاری بود. آنجا یک پسر 14 ، 15 ساله آمد و از من پرسید آقای درودگر شما هستید؟ گفتم بله. گفت خواهش می کنم شما تیم ساحل را ببرید. چون شما اگر آن تیم را ببرید و ما هم تیمی که با آن الان بازی داریم را ببریم، صعود می کنیم. ما خیلی خوب بازی کردیم و بازی را بردیم.»

او سپس به اولین تجربه اش از تماشای بازی فرهاد مجیدی می پردازد و اضافه می‌‎‌‌کند:« بعد گفتم بروم و بازی این پسر را ببینم. دیدم مثل این بود که مجید نامجومطلق 14 ، 15 ساله شده و در حال بازی کردن است. عجب بازی ای می کرد و بازی را هم بردند. بعد از بازی اسمش را پرسیدم و گفت فرهاد. از مربی آنها شماره تلفن گرفتم و رفتم به پرویزخان ابوطالب که آن زمان مربی تیم ملی نوجوانان بود این موضوع را گفتم. ایشان هم به من اعتماد داشت و گفتند به تمرین بیاید.»

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در مورد جا ماندن فرهاد از تورنمت آلمان افزود:« تیم ملی نوجوانان قرار بود در آن مقطع به تورنمنت وردربرمن برود. البته روزهای آخر اردو بود ولی فرهاد آمد و خودش را نشان داد ولی چون زمان پاسپورت‌ها جمعی بود، فرهاد نتوانست به این تورنمنت برود. اما فرهاد بعد از این مسابقات دیگر به اردوی تیم ملی دعوت شد.» 

 

بخش بعدی حرف های درودگر در رابطه با جذب فرهاد مجیدی توسط کشاورزی ها بود و اینکه چطور در ادامه باز هم با پیشنهاد او سر از باشگاه بهمن درآورد:« بعد از این ماجراها بود که عبدالملکی فرهاد را دید و جذب باشگاه کشاورز شد. سال بعد که من به بهمن آمدم، آقای ناصرخان احمدپور سرمربی امیدهای بهمن بود و البته سردبیر خبرورزشی. از ایشان خواهش کردم که فرهاد مجیدی را از کشاورز بگیرد و این کار انجام شد. بعد هم اینقدر فرهاد مجیدی خوش درخشید که برای جوانان، امید و بزرگسالان به صورت همزمان بازی می کرد. یک تمرین با ما، یک تمرین با امیدها و یک تمرین هم با بزرگسالان و واقعا سخت کوش بود. سه مسابقه و چهار جلسه تمرین در هفته. واقعا با یک اراده بسیار خوب به دنبال موفقیت بود.» 

درودگر البته معتقد است که مجیدی در فوتبال ایران به دلایلی آنطور که شایسته بود به حقش نرسیده و ادامه می‌دهد:« من او را تحسین می کنم ولی به حقش در فوتبال ایران نرسید و خیلی بالاتر بود. به دلایلی که الان قابل بازگوشدن نیست، تعداد بازی های ملی او آنقدر که شایسته او بود، نشد وگرنه فوق العاده بود. نکته دیگر اینکه تمام تیم های ما در آن سال نتایج خوبی گرفتند و او در تمام بازی ها در 16 سالگی فیکس بازی می کرد. آن تیم بازیکن ملی نداشت ولی بازیکنانی مثل فرهاد مجیدی، علی لطیفی و .. به تیم ملی رفتند.»

بخش پایانی حرف های درودگر با علاقمندان کم سن و سال فوتبال بود که می خواهند برای ورود به این رشته تلاش کنند و اینطور صحبت هایش را خاتمه داد:« این یکی از خاطر ات خوبم بود. امیدوارم شما جوانان الگوهای خودتان را بازیکنانی نظیر علی دایی، فرهاد مجیدی، علی کریمی و کسانی قرار بدهید که با تلاش و کوشش خوش درخشیدند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا