ورزشی

عمر السومه، بهترین گلزن تاریخ عربستان می شود

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، در چارچوب هفته ششم رقابت های لیگ حرفه ای عربستان، تیم الاهلی در استادیوم خانگی خود یعنی ملک عبدالله پذیرای تیم الفصیلی بود که در پایان با نتیجه 2 بر یک از سد حریف خود گذشت.

در این دیدار، عمر السومه ستاره سوری الاهلی گل نخست تیمش را وارد دروازه الفیصلی کرد و به یک رکورد تاریخی رسید. او با این گل، به رکورد 126 گل زده در لیگ حرفه ای عربستان رسید تا با ناصر الشمرانی برابر شود.

ناصر الشمرانی در دوران حضورش در لیگ حرفه ای عربستان، برای تیم های الهلال، الشباب و الاتحاد موفق شد 126 بار در لیگ حرفه ای عربستان گلزنی کند و حالا عمر السومه برای شکستن این رکورد تنها به یک گل دیگر نیاز دارد.

 

عمر السومه که در ژوئیه 2014 به الاهلی آمد، در حالی تنها به یک گل فاصله دارد تا به عنوان بهترین گلزن تاریخ لیگ حرفه ای عربستان شناخته شود که تنها 6 فصل نیاز داشت تا به رکورد 126 گلی دست یابد که ناصر الشمرانی طی 15 سال حضور در لیگ عربستان به آن رسیده بود.

عمر السومه پیش از این و در 3 فصل متوالی طی سالهای 2014 تا 2017 به عنوان آقای گلی لیگ عربستان رسید. حالا این ستاره 31 ساله سوری، راه زیادی تا ماندگار شدن نامش در فوتبال عربستان پیش رو ندارد و به زودی عنوان بهترین گلزن تاریخ لیگ حرفه ای عربستان را از آن خود خواهد کرد.

الاهلی به لطف پیروزی مقابل الفیصلی، اکنون با 13 امتیاز از 6 بازی در رده سوم لیگ عربستان و پشت سر الهلالی قرار دارد که یک دیدار کمتر انجام داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا