سیاسی

سفیر جدید ایران رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وزیر خارجه گرجستان کرد

پنل اس ام اس هیرو

سفیر جدید ایران رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وزیر خارجه گرجستان کردبه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه،  اکبر قاسمی علی آبادی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در تفلیس که اخیرا برای تصدی این سمت در گرجستان حضور دارد، بعد از ظهر امروز دوشنبه (۱۰ آذر) در دیدار با «داویت زالکالیانی» وزیر امور خارجه گرجستان، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

در این دیدار، داویت زالکالیانی، وزیر امور خارجه گرجستان با ارزیابی مثبت از پیوند موجود در مناسبات دو کشور و با تبریک انتصاب سفیر جدید جمهوری اسلامی، ابراز امیداوری کرد که مناسبات ایران و گرجستان در ادامه روند رو به جلو به سوی چشم انداز جدید گام بردارد.

اکبر قاسمی نیز با تشریح سوابق سه دهه مناسبات دو کشور، خواهان رویکردی جدید از سوی تفلیس به منظور تحرک و تعمیق بخشیدن به مناسبات براساس منافع مشترک و با افق‌های جدید شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران با تشریح فضای جدیدی که در پرتو تحولات جاری در منطقه قفقاز به وجود آمده، نقش برجسته ایران در تحقق امنیت، محور‌های مواصلاتی، تجارت و انرژی را عنصر موثر درافزایش همگرایی به سمت توسعه و برقراری صلح و رفاه همه کشور‌ها و کنشگران در منطقه ارزیابی کرد و خواهان تشریک مساعی هر چه بیشتر در این چارچوب شد.

اکبر قاسمى پیش از این در سمت‌هاى مشاور وزیر امور خارجه، معاون مدیرکل اطلاعات و مطبوعات، رئیس اداره رسانه‌هاى گروهى، رئیس دفتر حفاظت منافع جمهورى اسلامى ایران در قاهره، کارشناس ارشد حوزه عربى، آفریقایى و شبه قاره هند و همچنین معاون اداره خاورمیانه عربى و شمال آفریقا فعالیت کرده است.

سید جواد قوام شهیدی پیش از قاسمی عهده‌دار سفارت ایران بود. او از دی ماه ۱۳۹۵ به این سمت منصوب شده بود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا