ورزشی

زن اسپانیایی و اخلال در ادای احترام به مارادونا

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1722348/50

زمان: 13:29  
1399/09/10

بازدید: 12,084

یک فوتبالیست زن اسپانیایی در شروع بازی تیمش از ادای احترام به دیگو مارادونا خودداری کرد و توضیح داد علت اقدامش این بوده که مارادونا را ضدزن می‌داند.

به گزارش “آلانه”، پائولا داپنا فوتبالیست زن اسپانیایی پیش از شروع بازی تیمش ویاخس انتریاس درحالیکه دو تیم در زمین صف کشیده بودند تا به دیگو مارادونا اسطوره درگذشته آرژانتینی ادای احترام کنند از این کار سر باز زد و نه تنها بر زمین نشست بلکه در جهت مخالف دیگر بازیکنان پشتش را به سمت سکوها کرد. این بازیکن در پایان بازی علت کارش را اعتراض به رفتارهای مارادونا علیه زنان توصیف کرد و مارادونا را تجاوزگر و آزاردهنده زنان دانست.

 

 

درحالیکه بازیکنان دو تیم به سمت سکوها صف کشیده بودند تا به یاد دیگو مارادونا یک دقیقه سکوت کنند پائولا داپنا روی زمین نشست و بر خلاف جهت همه پشتش را به سکوها کرد.

 

داپنای 24ساله در پایان بازی در توضیحاتی گفت علت اقدامش وفاداری به ایده‌آل‌های فمینیستی بوده که به آنها باور دارد. به همین دلیل در جریان ادای احترام بازیکنان که در استادیوم آبگوندو شهر کرونیا انجام شده تصمیم گرفته اعتراضش را به این شکل نشان دهد.

 

او در این باره گفت: ” من گفتم حاضر نیستم برای یک ضدزن و آزاردهنده زنان یک دقیقه سکوت کنم. این بود که روی زمین نشستم و پشتم را به همه کردم. من حاضر نیستم به جای ادای احترام به قربانیان به یک آزارگر ادای احترام کنم”.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا