سیاسی

بیانیه انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در محکومیت ترور شهید فخری زاده

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن ترور شهید فخری‌زاده نوشت: «در آستانه سالگرد شهادت دانشمند گرانقدر شهید دکتر مجید شهریاری، تروریسم بین الملل فرهیخته دیگری را از کاروان فروزان اندیشه بشری با جنایتی وحشیانه به شهادت رساند و اینگونه دکتر محسن فخری زاده ستاره درخشان دیگری از آسمان پرفروغ دانش و پژوهش کشور غروب نمود.

در ادامه این بیانیه آمده است: این گونه جنایات و دیگر موارد مشابه در عرصه ملی و منطقه‌ای اثبات می‌نماید که تروریسم سالهاست در تغییری ماهیتی از تفسیری اشتباه و تندروئی عقیدتی عبور نموده و به جریانی در جهت تحمیل اراده نظام سلطه به کشور‌های مستقل نقش آفرینی می‌کند.

این پدیده شوم منطقه ما را با همین منشا دچار تهدیدی مستمر نموده و خسارات بسیار سنگینی را به کشور‌های مختلف همچون افغانستان، پاکستان، عراق، یمن، لبنان، سوریه و فلسطین وارد نموده است که جبران آن با دهه‌ها تلاش و کوشش جبران پذیر نخواهد بود.

تروریسم به هر شکل و شیوه و هدفی که باشد امری مذموم و محکوم خواهد بود که جز تضعیف دستاورد بزرگ بشر در توسعه حقوق بین الملل و نهاد سازمان ملل نتیجه دیگری نداشته و بازگشتی است به قانون جنگل، که جهان را به ناامنی، خشونت، تقابل و جنگ‌های بی پایان دعوت می‌نماید.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم ضمن محکومیت این جنایت و همدردی با بازماندگان و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید شهریاری در تقارن سالگرد شهادت این شهید عزیز، از تمامی مجامع علمی، دانشمندان و فرهیختگان و شخصیت‌ها و فعالان حقوق بشر در جهان و بخصوص در کشور‌های منطقه می‌خواهد تا تروریسم را در هر شکل و شیوه‌ای محکوم نموده و با افشاگری پیرامون ماهیت تروریسم ابزاری، صلح و امنیت را در جهان تقویت و کانون‌های شرارت را تضعیف نمایند».


بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا