ورزشی

بوسه اینسینیه بر پیراهن مارادونا (عکس)

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، تیم های ناپولی و رم در چارچوب هفته نهم رقابت های سری آ ایتالیا به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی پر گل و 4 بر صفر ناپولی به پایان رسید. در این دیدار لورنتزو اینسینیه در دقیقه 31 دروازه رم را گشود و بر پیراهن مارادونا بوسه زد.

دیگو مارادونا ستاره دنیای فوتبال چهارشنبه در سن 60 سالگی درگذشت. این اسطوره دنیای فوتبال، هفت سال را در ناوپلی گذراند و با این تیم به دو مقام قهرمانی سری آ در سال های 1987 و 1990، یک قهرمانی جام حذفی در سال 1987، یک قهرمانی سوپرجام ایتالیا در سال 1990 و یک جام یوفا در سال 1989 دست یافت.

مارادونا از بزرگان تاریخ ناپولی محسوب می شود. به همین دلیل دی لورنتیس مالک باشگاه ناپولی اعلام کرد که آنها قصد دارند ورزشگاه خانگی این تیم را به سن پائولو دیگو آرماندو مارادونا تغییر نام دهند.

ناپولی در بازی یکشنبه شب در برابر رم با پوشیدن لباسی جدید، ثابت کرد که پیوندی بسیار قوی میان این باشگاه ایتالیایی و اسطوره فوتبال آرژانتین وجود دارد. 

 

این باشگاه در بیانیه مشترکی با شرکت کاپا، تولید کننده لباس های این تیم اعلام کرد: یک سال پیش به همراه کاپا، به فکر طراحی یک پیراهن خاص افتادیم که بازگو کننده حضور دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین باشد که این طرح بازگو کننده پیوند صمیمی مارادونا با مردم شهر ناپل باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: امید ما این بود که دیگو بتواند این طرح های جدید را ببیند یا شاید حتی آن را بپوشد و در هیجان ما در مورد آن سهیم باشد. در نهایت، توافق شد که لباس جدید در هفته نهم رقابت های سری آ و در دیدار ناپولی و رم رونمایی شود.

 

ناپولی به عنوان ادای احترام به دیگو مارادونا، در دیدار مقابل رم پیراهن راه راه آبی و سفید جدید خود را پوشید. پیراهنی که تقریباً شبیه به لباس اصلی تیم ملی آرژانتین است.

پیش از شروع بازی، دو تیم به یاد مارادونا یک دقیقه سکوت کردند و بازیکنان ناپولی در این مسابقه، بازوبند مشکی بر دست داشتند. در دقیقه 10 این دیدار نیز، تصویر مارادونا بر روی مانیتور استادیوم نشان داده شد که در آن مارادونا پیراهن شماره 10 معروفش را پوشیده بود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا