سیاسی

موادی از لایحه مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شد

پنل اس ام اس هیرو

موادی از لایحه مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شدبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، نمایندگان درجلسه علنی امروز (یکشنبه، ۹ آذرماه) مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان با اصلاح موادی از لایحه مالیات بر ارزش افزوده را اصلاح کردند.

نمایندگان با اصلاح جزء ۳ تبصره ۴۱ لایحه مالیات بر ارزش افزوده موافقت کردند که براساس آن؛ باقیمانده، به نسبت مساوی سهم درآمد عمومی کشور و سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌هاست. سهم درآمد عمومی به عنوان مالیات به حساب خزانه داری کل کشور واریز می‌شود. سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عنوان عوارض حسب مورد به حساب تمرکز وجوه اداره کل امور مالیاتی استان و حساب تمرکز وجوه وزارت کشور واریز می‌شود.

همچنین نمایندگان با اصلاح عبارتی در ماده ۴۲ که براساس آن سهم شهرداری ها، دهیاری ها، روستا‌های فاقد دهیاری و مناطق عشایری، براساس ترتیبات ذیل به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور و حساب تمرکز وجوه اداره کل امور مالیاتی استان ذی ربط نزد خزانه داری کل کشور برای توزیع بین شهردار‌ی ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود، موافقت کردند.

نمایندگان در ادامه با توجه به تذکر ردیف (۱۰) شورای نگهبان، با جایگزینی عبارت «حسب مورد شهرداری» به عبارت «حسب مورد واجد شهرداری» موافقت کردند.

همچنین نمایندگان با اصلاح «تبصره ۹ که براساس آن سازمان امور مالیاتی و وزارت کشور مکلفند که وجوه موضوع این ماده را حداکثر تا پانزدهم ماه بعد با تخصیص صددرصد (۱۰۰%) به حساب شهرداری ها، دهیاری ها، اداره امور عشایر شهرستان و فرمانداری‌ها (روستا‌های فاقد دهیاری) واریز نمایند.»، موافقت کردند.

نمایندگان همچنین با توجه به تذکر ردیف (۱۱) شورای نگهبان، در ذیل تبصره (۱) ماده (۴۴)، با جایگزینی عبارت «عوارض آلودگی» به عبارت «عوارض آلایندگی» موافقت کردند.

وکلای ملت همچنین با اصلاح عبارتی ماده ۴۸ موافقت کردند که براساس آن؛ معادل دوازده در هزار ارزش گمرکی کالا‌های وارداتی که حقوق ورودی آن‌ها وصول می‌شود، توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور واریز شده تا به نسبت سیزده درصد (۱۳%) کلانشهرها، سی و پنج درصد (۳۵%) دهیاری‌ها و روستا‌های فاقد دهیاری و عشایر و پنجاه و دودرصد (۵۲%) سایر شهرداری‌ها و بر اساس شاخص‌هایی که با پیشنهاد وزارت کشور به تصویب هیأت دولت می‌رسد، صرف کمک و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و روستا‌های فاقد دهیاری و عشایر شد. وزارت کشور مکلف است وصولی هر ماه را تا پانزدهم ماه بعد براساس سهم‌های تعیین شده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز کنند و هرگونه برداشت از حساب تمرکز وجوه به جز پرداخت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و روستا‌های فاقد دهیاری و عشایر ممنوع است.

در ادامه به منظور رفع ایراد ردیف (۱۹) شورای نگهبان، در ذیل ماده (۴۹) با جایگزینی عبارت «هزینه‌های پرسنلی» به عبارت «هزینه‌های نیروی انسانی» موافقت کردند.

انتهاب پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا