سیاسی

مجلس برای پاسخ متقابل به ترور شهید فخری زاده جلسه فوق‌العاده برگزار می‌کند

پنل اس ام اس هیرو

مجلس برای نهایی کردن پاسخ متقابل به ترور شهید فخری زاده جلسه فوق العاده برگزار می‌کندبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۹ آذرماه) پارلمان و در جمع خبرنگاران در تشریح جلسه غیرعلنی امروز صبح اظهار کرد: قرار بر این بود که در جلسه غیرعلنی وزیر اطلاعات حضور پیدا کند، اما با توجه به مذاکره‌ای که در آستانه این جلسه از طرف رئیس مجلس انجام شد مبنی بر این قرار گرفت که مجلس رأساً جلسه را اداره کند، بنابراین وزیر اطلاعات در جلسه حضور نیافت.

وی افزود: در این جلسه برخی نمایندگان، رؤسای کمیسیون‌ها، رئیس مرکز پژوهش‌ها و رئیس مجلس شورای اسلامی بحث‌هایی را مطرح و جزئیات شهادت دانشمند بزرگ فخری‌زاده را تشریح و در این زمینه برخی ابهامات روشن شد.

فرهنگی تأکید کرد: همچنین مقرر شد در برنامه ریزی‌هایی که قرار است انجام شود با نیت خوانی اراده دشمنان در عرصه بین‌المللی اقداماتی انجام شود که در جهت پاسخ متقابل متناسب با رفتار آنان باشد.

وی ادامه داد: امروز تروریسم موضوعی مذموم است و دشمنان با این اقدام برای خود شرمساری رقم زده‌اند، زیرا شخصیت علمی برجسته بین‌المللی را با تمهیدات گسترده به شهادت رساندند.

فرهنگی تصریح کرد: مقرر شد که در کمیسیون امنیت ملی مجلس طرحی بررسی شود تا هر چه سریع‌تر نهایی شده و به صحن علنی ارجاع شود البته با درخواستی که مطابق ماده ۱۰۰ آیین‌نامه داخلی مجلس صورت گرفته قرار است جلسه به صورت فوق‌العاده بوده و نهایتاً چهارشنبه نهایی شود.

وی تأکید کرد: اقدام مذکور گامی است که مجلس شورای اسلامی برمیدارد از این رو دستگاه‌های امنیتی و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تدابیر و تمهیدات لازم را بر اساس وظایف خود در راستای برخورد با این جنایت بزرگ در نظر خواهند گرفت، زیرا این جنایت در آستانه جنایت دی ماه و شهادت سردار سلیمانی صورت گرفته و باید پاسخ مناسب به آن داده شود.

وی گفت: فوریت طرح یاد شده در ۱۳ آبان در مجلس به تصویب رسیده است و اکنون در کمیسیون در حال بررسی است که به ابعاد مختلف از جمله امنیت ملی، حوزه اقتصادی و تحریم می‌پردازد.

سخنگوی هیئت رئیسه گفت: تا زمانی که ستاد ملی مبارزه با کرونا به این جمع‌بندی نرسد که از شرایط سخت کرونایی عبور کرده‌ایم مجلس به صورت فعلی برگزار خواهد شد و جلسات پارلمان در ۳ مکان مختلف از طریق ویدئو کنفرانس صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا