ورزشی

زندگی بعد از دیگو؛ جنجال سیاسی تا جنگ خانوادگی

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1722125/50

زمان: 13:00  
1399/09/09

بازدید: 8,008

دردسرهای میراث بزرگ اسطوره در آرژانتین

آرژانتین به زندگی با میراث بزرگ مارادونا عادت می‌کند. میراثی که به درگیری جدید سیاسی و در این کشور و تنش در خانواده او دامن زده است.

به گزارش “آلانه”، زندگی در آرژانتین بعد از مرگ دیگو مارادونا هرگز مثل قبل نخواهد شد. از زمان درگذشت دیگوی بزرگ تحقیقات درباره آخرین ساعات زندگی او از همین حالا به یک درگیری سیاسی جدید در آرژانتین دامن زده و تلاش برای سهم بردن از میراث مادی او که میزانش هنوز مشخص نیست خانواده دیگو را در معرض تنشی بزرگ قرار داده است.

 

 

در اینکه حل شدن این معضلات جدید احتمالاً ماه‌ها و حتی سال‌ها طول خواهد کشید شکی وجود ندارد. پس‌لرزه‌های سیاسی مرگ دیگو از همین حالا آغاز شده و اپوزوسیون کشور، رئیس جمهور آلبرتون فرناندز را متهم کرده اند که محدودیتهای کرونایی که خودش آنها را امضا و به قانون تبدیل کرده بوده را نقض کرده و به مردم اجازه داده برای خداحافظی با تابوت دیگو و مشایعت پیکر او در مسیر گورستان این پروتکل ها را نقض کنند.

 

یک تنش دیگر از اینجا شروع شده است که پیکر مارادونا در گورستان خصوصی بلا ویستا دفن شده که مردم عادی اجازه دسترسی به آن را نخواهند داشت. تنها کسانی که می‌توانند از این پس به محل دفن دیگو سر بزنند عملاً همان کسانی هستند که در مراسم خاکسپاری حضور داشتند. یک جمع تقریباً سی نفره. این در حالی است که منتقدین می‌گویند آرامگاه مارادونا در گورستانی عمومی حتی می‌توانست به یک مقصد پرطرفدار گردشگری در آرژانتین تبدیل شود.

 

 

مخالفین دولت می‌گویند رئیس جمهور با قرار دادن تابوت حاوی پیکر مارادونا در کاخ ریاست جمهوری این کشور در تلاش بوده تا از مرگ اسطوره برای خود سرمایه سیاسی فراهم کند. اما واقعیت این است که این اقدام او دقیقاً بر علیه دولت از کار درآمد و صحنه های درگیری پلیس با مردمی که خواهان یورش به سمت کاخ بودند در رسانه ها منتشر شده و موجی علیه ناکارآمدی دولت آلبرتو فرناندز به راه انداخت. کار به جایی رسید که حتی رئیس دولت ایالتی بوئنس آیرس از خشونت بی دلیل پلیس ضدشورش انتقاد کرد.

 

 

اما مهمترین انتقاد به رئیس جمهور آرژانتین نقض قوانین پروتکلهای کرونایی توسط او بوده. قوانینی که توسط خود رئیس جمهور امضا شده بود. در آرژانتین مردم عادی همچنان نمی توانند در مراسم خاکسپاری عزیزان شان شرکت کنند چرا که بیم انتشار کرونا دولت را مجبور کرده اجازه هر گونه مراسم تدفین را لغو کند.

 

 

رهبران حزب لیبرال آرژانتین برای استفاده از این فرصت پیشقدم شده و شکایتی علیه رئیس جمهور تنظیم کرده و به دادگاه عالی تقدیم کرده اند. این شکایت آلبرتو فرناندز را به نقض استانداردهای سلامتی و بخشنامه های دولتی متهم کرده و اصل برابری شهروندان را زیر سوال برده است. این حزب در شکایت خود دولت را به داشتن استاندارد دوگانه در خاکسپاری وفات یافته ها در آرژانتین متهم کرده است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا