ورزشی

رییس جدید فوتبال را این زنان انتخاب می‌کنند

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه” پس از کشمکش‌های فراوان سرانجام موضوع تایید اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران توسط فیفا به پایان رسید و روز گذشته نیز این اساسنامه توسط اعضای مجمع فدراسیون فوتبال تایید شد تا حالا بر پایه این اساسنامه مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال رسماً کلید بخورد و آنطور که محمدمهدی نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان کرده، این انتخابات تا اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 

اما با تغییرات انجام شده در اساسنامه، حالا خانم‌ها نقش پررنگی در انتخاب رئیس جدید فدراسیون فوتبال خواهند داشت؛ چرا که براساس اساسنامه جدید، از 85 رأی دهنده عضو مجمع، 12 رأی به نام بانوان رزرو شده است و آن‌ها بدون‌تردید حالا هم وظیفه سنگینی نسبت به نام‌نویسی در رأی خود دارند و هم تاثیر رأی‌شان در نتیجه نهایی، بسیار حائز اهمیت است.

 

براساس آنچه در اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال مطرح شده:

 

دو تیم اول رده‌بندی لیگ برتر فوتسال بانوان (مس رفسنجان و سایپا تهران)

دو تیم اول رده بندی لیگ برتر فوتبال بانوان (شهرداری بم و وچان کردستان)

 

تیم قهرمان لیگ برتر فوتبال ساحلی بانوان (ایمن سنگر گیلان)

کاپیتان تیم ملی فوتسال بانوان (نسیمه غلامی)

کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان (سارا قمی) – قمی به تازگی از تیم ملی خداحافظی کرده و مشخص نیست وی می‌تواند در انتخابات شرکت کند یا کاپیتان‌های دیگر تیم‌ملی این وظیفه را عهده‌دار خواهند شد.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان (شهناز یاری)

 

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان (مریم آزمون) – آزمون ماه‌هاست دیگر در این کسوت به کار خود ادامه نمی‌دهد اما آخرین سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان به شمار می‌رود و باید دید در موضوع انتخابات در این زمینه چه تصمیمی لحاظ خواهد شد.

یک داور خانم در لیست بین‌المللی (گلاره ناظمی یا زری فتحی یا زهرا رحیمی)

 

 

در انتخابات پیش‌روی ریاست فدراسیون فوتبال حق رأی دارند؛ ضمن آن‌که مضاف بر اسامی مطرح شده، سرمربی و کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی بانوان نیز حق رأی دارند اما هنوز این تیم به صورت رسمی تشکیل نشده است تا این دو رأی مهم سرنوشت نامعلومی داشته باشند!

 

با بررسی آنچه مطرح شد می‌توان دریافت که حوزه بانوان با 12 حق رأی می‌توانند در انتخاب سکاندار جدید ساختمان خیابان سئول نقش‌آفرینی ویژه‌ای را داشته باشند؛ به ویژه آن‌که معمولا در انتخابات آرای دو کاندیدا به صورت فشرده و نزدیک دنبال می‌شود و از این حیث حق رأی بانوان بسیار ارزشمند به حساب می‌آید.

سبحان جهان پناه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا