سیاسی

دشمنان از افزایش قدرت ایران به هراس افتاده‌اند/ شهادت فخری‌زاده پنجره جدیدی بر روی پیشرفت کشور باز خواهد کرد

پنل اس ام اس هیرو

دشمنان از افزایش قدرت ایران به هراس افتاده‌اندبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز گفت: در آستانه روز مجلس هستیم و میراث گرانقدر شهید مدرس، آزادگی، تدین، وارستگی و تلاش برای منافع مردم در همه لحظات ایفای نمایندگی است.

وی بیان کرد: امیدوارم در این هیاهوی تبلیغاتی و با همه محدودیت‌ها و کاستی‌ها، خروجی‌های واقعی مجلس به گونه‌ای باشد که مردم از نمایندگان خود انتظار دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به شهادت محسن فخری زاده تصریح کرد: با شهادت ناجوانمردانه یکی از اندیشمندان هسته‌ای کشورمان، دلِ مردم به درد آمد و دشمنان مردم ایران باز هم با استفاده از حربه ترور نشان دادند که از افزایش قدرت ایران به هراس افتاده اند.

قالیباف تأکید کرد: تجربه ثابت کرده است که مردم ما توانسته‌اند راه شهدا را قوی‌تر ادامه دهند و باز هم ثابت خواهند کرد که شهادت فخری زاده پنجره جدیدی بر روی پیشرفت کشور باز خواهد کرد.

وی گفت: باید واکنش قوی به دشمنان نشان داده و از عاملان و آمران شهادت فخری زاده انتقام گرفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دشمن جنایتکار پشیمان نمی‌شود مگر با واکنشی قوی که هم در مقابل خطا‌های احتمالی آینده دشمن بازدارندگی ایجاد کند و هم بابت این جنایات از آنها انتقام بگیرد.

از فرستادن هرگونه سیگنال ضعف به  آمریکا پرهیز شود

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: در این خصوص علاوه بر انتقام بازدارنده از عاملان و آمران شهادت شهید فخری‌زاده وظیفه همه قوا و سازمان‌ها و نهاد‌های ذی‌ربط است که تهدید این ضایعه اسفناک را به فرصتی برای قوی شدن در عرصه‌های مختلف اقتصادی، امنیتی، دفاعی و هسته‌ای تبدیل کنند و همچنین از فرستادن هرگونه سیگنال ضعف یا اعتماد به سیستم سیاسی آمریکا پرهیز کنند.

وی افزود: پیش از این گفته شده بود که تغییر برآورد دشمن از محاسبات و اقدامات ایران ضرورتی انکارناپذیر برای کاهش فشار‌ها بر مردم ایران است. این مهم میسر نخواهد شد جز با برداشتن گام‌های بلند و معنی‌دار در حوزه‌هایی که دشمن به آنها توجه می‌کند و درباره آنها نگرانی دارد.

قالیباف بیان کرد: امروز بیش از گذشته این امر به اثبات رسیده است، اما برخی گفت‌وگو‌ها و اظهارنظر‌ها چه قبل و چه بعد از ترور حاکی از درک نکردن این نکته بدیهی است که از نظر دشمن بالا بردن دست نیاز به مذاکره حاوی این پیام اشتباه است که ایران عزیز خدای ناکرده ضعیف است و تصور دشمن از ایران ضعیف نتیجه‌ای جز فشار اقتصادی بیشتر و امنیت کمتر نخواهد بود.

رئیس مجلس گفت: برای رسیدن به این هدف هرکدام از قوا، نهاد‌ها و سازمان‌ها وظیفه‌ای دارند. مجلس در حدود وظایف و اختیار خود، فوریت طرحی را در ۱۳ آبان تصویب کرد و در همین جلسه غیرعلنی امروز صبح به مجلس همان طرح مورد بحث قرار گرفت و ان‌شاءالله در همین هفته این طرح نهایی خواهد شد.

وی افزود: این طرح باعث تقویت صنعت و دستاورد‌های عملی دانشمندان هسته‌ای می‌شود و زمینه عبور از تحریم‌ها را برای ایران ایجاد می‌کند. این قانون در کنار واکنش‌های دیگر دستگاه‌های مرتبط علاوه بر احیای صنعت هسته‌ای ایران، باعث بازدارندگی در مقابل دشمن و امنیت خاطر مردم می‌شود. همچنین به دشمن نشان می‌دهد که محاسباتش کاملاً غلط بوده است و تا به تعهداتی که یکطرفه در رفع تحریم‌ها زیرپا گذاشته عمل نکند، ایران نیز به تعهداتش عمل نخواهد کرد.

وی اضافه کرد: همچنین برای دشمن روشن خواهد شد جنایاتی که در این ماه‌ها دیده‌ایم، نه تنها اجماع داخلی برای انتقام از آنها را ایجاد می‌کنند، بلکه در برنامه هسته‌ای جهش خواهد آفرید.

رئیس مجلس اظهار کرد: به برکت خون فخری‌زاده قفل‌هایی که به صنعت هسته‌ای زده شد باز و زمینه عبور از تحریم‌ها ان‌شاءالله فراهم خواهد شد.

قالیباف با اشاره به سالروز شهادت شهید مدرس افزود: شهید آیت‌الله مدرس مجاهدی وارسته بود که در عمل به وظایف نمایندگی و فعالیت به نفع مردم الگوی اصلی همه نمایندگان در تمامی ادوار بوده و هست.

وی گفت: میراث گرانقدر شهید مدرس، آزادگی، تدین، وارستگی و تلاش برای منافع مردم در همه لحظات ایفای وظایف نمایندگی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ضمن تبریک این روز از همه نمایندگان می‌خواهم از فرصت هفته مجلس استفاده کرده و کارنامه ۶ ماهه و برنامه‌های پیش‌روی مجلس شورای اسلامی را به استحضار مردم برسانند. امیدوارم در این هیاهوی تبلیغاتی، با تمام محدودیت‌ها و کاستی‌ها خروجی‌های واقعی مجلس در این مدت کوتاه چندماهه پاسخی باشد به امیدی که مردم به شما نمایندگان بستند و انتظاری که از مجلس دارند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا