سیاسی

تبیین جزئیات طرح لغو تحریم‌ها در مجلس از سوی امیرآبادی فراهانی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه،  احمد امیر آبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه امشب ۹ آذرماه تهران بیست با اشاره به طرح لغو تحریم‌ها که دو فوریت آن به تصویب رسید، اظهار کرد: در جلسه غیر علنی امروز پارلمان موضوع ترور بررسی شد و اطلاعاتی در اختیار نمایندگان قرار گرفت.

وی افزود: همچنین کمیسیون امنیت ملی ماموریت یافت که بر بحث دستگاه‌های امنیتی و نظارت آن‌ها ها بر این موضوع نظارت کند.

امیر آبادی بیان کرد: بیشتر بحث ما این بود که مجلس در برهه کنونی چه کاری می‌تواند انجام دهد و چه جواب دندان شکنی به رژیم صهیونیستی و عاملان تروریستی بدهد.

وی ادامه داد: ما قبلا در مجلس یک طرح اقدام راهبردی داشتیم که یک فوریت آن به تصویب رسیده بود و قرار شد که مجلس به آن ورود مجدد داشته باشد، لذا این طرح از یک فوریت تبدیل به دو فوریت شد. بنابراین براساس زمان بندی که باید دوفوریتی‌ها هرچه سریع تر تبدیل به قانون شوند کمیسیون امنیت از ساعت ۱۴ امروز رسیدگی به جزئیات طرح مذکور را در دستور کار قرار داده و تا ساعت یک ربع به هشت به طول انجامید و امیدواریم تا روز سه‌شنبه این طرح به تصویب برسد تا با بررسی شورای نگهبان سریع تر به قانون تبدیل شده و به دولت ابلاغ شود.

امیر آبادی بیان کرد: ویژگی‌هایی دارد که عبارتند از گام به گام بودن، مشروط بودن به لغو تحریم‌ها و اجماع ملی که می‌توان گفت مجلس و نظام همگی در جریان این طرح بوده آمد.

وی گفت: رئیس مجلس قبلا این طرح را در شورای عالی امنیت ملی مطرح کرده و نمایندگان نیز در جریان بودند و حتی نظر خود را به کمیسیون ارائه کردند.

عضو هیات رئیسه مجلس بیان کرد: هدف اصلی این طرح لغو تحریم‌ها است چرا که در کشور برای لغو تحریم‌ها دو روش عموماً مطرح می‌شود، یک روش برجام و مذاکره است، اما دیدیم که این روش نتیجه نداد چرا که آن‌هایی که با ما مذاکره می‌کردند هدفشان لغو تحریم‌ها نبود و میخواستند مراکز هسته‌ای ما را تعطیل کنند و تقریبا هم موفق شدند

وی گفت: روش دیگر رقص اهرم‌های قدرت بود که طرف مقابل را پای مذاکره می‌کشاند تا مذاکره معنادار شود و تحریم‌ها جنبه لغو پیدا کنند بنابراین مجلس معتقد است که تحریم‌ها باید لغو شود.

امیر آبادی خاطرنشان کرد: مجلس در ۶ ماه کار خود به دولت کمک کرد تا بسیاری از سوء مدیریت‌ها را حل کند و حتی برای حل مشکلات اقداماتی مانند طرح معیشتی مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر خانه‌های خالی را ارائه کرد.

در حال تکمیل…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا