سیاسی

وزیر کشور: روند ابتلا به بیماری کرونا در ۱۶۰ شهر نزولی شده است / بنایی بر تعطیلی ادارات در تهران نداریم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور شامگاه شنبه هشتم آذرماه در برنامه تیتر امشب شبکه خبر ضمن تسلیت شهادت شهید فخری زاده، در مورد اجرای طرح محدودیت کرونایی گفت: عملکرد و هماهنگی بیش از ۳۳ دستگاه اجرایی در هفته اول محدودیت ها خوب بوده است. طرح محدودیت های دوهفته ای ۷حلقه اجرایی دارد لذا روند بستری بیماران کرونایی رو به کم شدن است.

او با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی در کشور افتاده است اظهار کرد: هماهنگی مورد نیاز برای اجرای طرح در سطح وسیع ملی نیز اجرا شده است و همه دستگاه‌ها به وظایف خودشان آشنا هستند و مسیر برای همه کاملا مشخص است و این موضوع باعث هم افزایی و همکاری‌های بسیار خوب شده که نتایج آن خود را نشان می‌دهد.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه بحث ممنوعیت فعالیت‌ها و تردد خودرو‌ها یکی از هفت قسمت طرح است، افزود: در ۱۶۰ شهر که این طرح محدودیت تردد و فعالیت صنوف اجرا می‌شود روند ابتلای بیماری کرونا رو به پایین است و در استان بوشهر فوتی‌ها به صفر رسیده، در خراسان جنوبی از ۱۶ تا ۱۷ فوتی در روز به ۶ و ۷ نفر رسیده ایم و روند خوبی در حال اجرا است.

وی ادامه داد: مردم به خوبی در اجرای این طرح کمک کردند و ۸۰ درصد خودشان ممنوعیت فعالیت صنوف و تردد‌ها را رعایت کردند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه موضوع تعطیلی ادارات تهران مطرح نیست، خاطر نشان کرد: امروز در جلسه ستاد تصریح شد که روسای ادارات می‌توانند کمتر از یک سوم هم از کارمندان خود استفاده کنند.

فرمانده قرارگاه ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان اینکه طی ماه‌های گذشته نقاط ضعف و آسیب‌ها مشخص شد گفت: در ۳۸ جلسه ستاد بیش از ۳۴۰یا ۳۵۰ مصوبه به ۳۳ دستگاه اجرایی ارائه شد و همه دستگاه‌ها گزارشات، ایرادات و اشکالات را دادند و متناسب با آن برنامه‌ریزی انجام شد.

وی ادامه داد: برای ۴۳ شهر و ۴۶ شهری که در دو مقطع ۵ آبان و ۱۴ آبان محدودیت‌ها اتفاق افتاد، گزارشات نشان دهنده این است که بیش از ۶۰ درصد شهر‌ها مسیر خودشان را از طرف قرمز به سمت نارنجی سوق دادند لذا بستری‌ها رو به کاهش است.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه چنانچه ۲ درصد مردم به بیماری مبتلا باشند جان ۹۸ درصد دیگر به خطر می‌افتد، خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می‌کنم با مشاهده کوچکترین نشانه‌های ابتلا به بیماری کرونا به مراکز درمانی مراجعه کنند.

در حال تکمیل…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا