ورزشی

واعظ ‌آشتیانی: برای مدیریت فوتبالی بودن کافی نیست

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1721905/43

زمان: 12:18  
1399/09/08

بازدید: 1,842

ورزشکاران باید تحصیلات کافی داشته باشند

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال می گوید باید ورزشی‌ها را برای پست مدیریتی تربیت کنیم زیرا مدیریت فقط دانستن موارد فنی یک رشته نیست.

به گزارش ” آلانه” امیررضا واعظ‌آشتیانی مدیرعامل سابق استقلال که در برنامه “یه روز تازه” شبکه 5 حضور پیدا کرده بود درباره مشکلات فعلی مدیریت باشگاه استقلال گفت: متاسفانه از اوایل دهه ۹۰، نوع انتخاب افراد برای پست مدیریت این باشگاه درست نبود. تا زمانی که مدیریت به عنوان یک حرفه در جامعه نقشی ایفا نکند وضعیت همین است. البته این مسئله‌ای است که در تمام بخش‌ها دیده می‌شود و انگار متر و معیاری برای انتخاب مسئولین وجود ندارد. اگر کار امروز استقلال به اینجا رسیده است، انتخاب‌کنندگان مدیر و مسئولین باید پاسخگو باشند.

وی افزود: من نام بحران را به کار نمی برم و می‌گویم یک چالش هم برای استقلال و هم پرسپولیس است. باید مدیران کارآمد انتخاب کنند. انتخاب اولیه سنگ بنای اتفاقات خوب و عامل استمرار این دو باشگاه خواهد بود. به نظرم مسئولین ورزشی ما خودشان با دست خودشان حاشیه ایجاد می‌کنند و هنر کنترل حواشی را ندارند. 

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال با بیان اینکه ریشه مشکلات امروزی این باشگاه خودزنی‌های داخلی است، مطرح کرد: بگو مگوهای هیئت مدیره باعث ایجاد حاشیه می‌شود. کنترل حواشی بیرون به مراتب راحت‌تر از کنترل حواشی درون است. این عدم آرامش درونی در فضای بیرون انعکاس پیدا می‌کند. راز موفقیت این باشگاه حل مشکلات و قوی کردن درون است.

وی ادامه داد: اینکه مسئولین تا الان نسبت به انتخاب رئیس برخی از فدراسیون‌ها اقدامی نکرده‌اند بسیار بد است. زیرا خود سرپرست هم نمی‌داند که باید چکار کند. در حال حاضر حتی برخی از جلسات مجلس شورای اسلامی هم مجازی برگزار می‌شود، جلسه انتخاب رئیس فدراسیون که چیزی نیست، آن را هم مجازی برگزار اما سریع‌تر رئیس را مشخص کنند تا برنامه‌های خود را تدوین کند.

واعظ‌آشتیانی با اشاره به اساسنامه انتخاب رئیس باشگاه اظهار کرد: در بندی از آن ذکر شده اگر کسی ۴ سال سابقه مدیریتی داشته باشد می‌تواند برای مدیریت و ریاست اقدام کند. به نظرم بحث مدیریتی را بازیچه قرار داده‌اند. اگر بخواهند از فوتبالی‌ها انتخاب کنند باید در نظر داشته باشند فردی را انتخاب کنند که علاوه بر بازی، تحصیلات و دانش مدیریتی هم داشته باشد، زیرا برای مدیریت فقط دانستن موارد فنی کافی نیست. در اروپا هم این شیوه را رد می‌کنند و فوتبالیست اگر قرار باشد وارد مجموعه مدیریتی شود حتما می‌رود علم و تحصیلات این کار را کسب می‌کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا