ورزشی

هاروت؛ مربی ای که رکورد وینکو را می شکند 

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1721859/34

زمان: 08:18  
1399/09/08

بازدید: 3,864

حضور هاروت مربی دروازه بان های نساجی در فوتبال ایران در حال نزدیک شدن به دو دهه است و اگر این روند ادامه پیدا کند به نظر می سد او رکورد حضور وینکو در فوتبال ایران را بشکند. 

به گزارش “آلانه”، پیش از این تصور می کردیم بیشترین حضور مربی خارجی در فوتبال ایران به وینکو بر می گردد اما به نظر می رسد در این رکورد هاروت مربی دروازه بان های نساجی هم به او نزدیک است و با توجه به رفتن وینکو از ایران در آینده ای نزدیک رکورددار بیشترین حضور در فوتبال ایران خواهد شد. 

 

هاروت مربی دروازه بان ها ارمنی در سال های اخیر نقش اثر گذاری در پیشرفت دروازه بانان فوتبال ایران داشته؛ او که با دعوت رضا مهاجری به تیم نساجی اضافه شد فصل گذشته با تلاش های فراوان به خوبی موفق شد علیرضا حقیقی را به روزهای اوج خود نزدیک کند به طوریکه در دور برگشت بازی ها علیرضا حقیقی با 9 کلین شیت رکوردار شد و در این فصل هم به خوبی نیما میرزازاد جوان را برای حفاظت از دروازه نساجی آماده کرده است. نیما در بازی اول با آلومینیوم اراک گلی نخورد. در بازی با تراکتور چند سیو تماشایی داشت و در بازی با سایپا هم با وجود گلی که خورد روی یکی دو صحنه به خصوص ضربه سر فریبرز گرامی خطر را از دروازه نساجی دور کرد. 

 

 

یکی از اهداف هاروت در فصل جاری بازی ها نزدیک کردن نیما میرزازاد به اردوی تیم ملی است. دروازه بانی که برای تیم ملی جوانان در جام جهانی 2017 بازی کرد و 20 روزی هم به بهانه صعود تیم ملی جوانان از سوی کارلوس کی روش به اردوی تیم ملی دعوت شد؛ نکته جالب توجه ممارست هاروت برای القای تفکرات خود به دروازه بانان است. او فصل گذشته در حالی که دو ماه تمرینات همه تیم ها به خاطر کرونا تعطیل بود به طور اختصاصی با علیرضا حقیقی تمرین و او را به شرایط ایده آل خود نزدیک کرد. 

 

جالب اینکه بدانید با توجه به قانون منع حضور مربیان خارجی در تیم های لیگ برتر؛ این مربی ارمنی تنها در تیم نساجی می تواند به حضور خود ادامه دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا