سیاسی

نباید وقفه و خللی در روند تولید داروی مورد نیاز مردم ایجاد شود

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور عصر امروز (شنبه) در دیدار هیات مدیره سندیکای تولید کنندگان دارو‌های انسانی با اشاره به اهمیت موضوع سلامت، اظهار داشت: باید قدردان زحمات تولید کنندگان بخش دارو در کشور بود که با دلسوزی و تحمل سختی‌ها پای کار ایستاده اند تا مردم به پشتوانه آن‌ها و پزشکان و کادر درمان آرامش داشته باشد.

دولت ارز مورد نیاز بخش بهداشت و درمان را بطور کامل اختصاص خواهد داد

وی با بیان اینکه دولت تلاش خواهد کرد تا ارز ۴۲۰۰ تومانی بخش بهداشت و درمان بطور کامل تخصیص یابد، گفت: به هیچ وجه نباید در روند تولید دارو‌های مورد نیاز کشور با قیمت مناسب برای مردم وقفه و خللی حاصل شود و دولت برای رفع مشکل تولید کنندگان آمادگی لازم را دارد.

معاون اول رئیس جمهور دغدغه دولت را تامین داروی با قیمت مناسب و کافی برای مردم دانست و از شرکت‌های خصوصی خواست تا در ارتباط با بخش خصوصی سایر کشور‌ها در زمینه تامین مواد اولیه برخی دارو‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

جهانگیری ادامه داد: همواره به همه دستگاه‌ها تاکید کرده ام در سیاست گذاری‌ها نظر مشورتی نهاد‌های مدنی را لحاظ کنند، زیرا این مجموعه‌ها با کمترین درخواست حاضر هستند پیشنهاد‌ها و راهکار‌های موثری برای حل مشکلات ارایه کنند.

در این جلسه هریک از اعضای هیات مدیره سندیکای تولید کنندگان دارو‌های انسانی بطور جداگانه دیدگاه‌ها و مشکلات خود در زمینه تخصیص و تامین ارز کارخانجات داروسازی، کارآفرینی و بومی سازی فناوری‌های نوین، نیاز‌های دارویی کشور، قیمت گذاری دارو، تولید دارو‌های مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا، میزان داخلی سازی دارو و توان ارزآوری این صنعت ارایه کردند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا